banner379

İlçe müdürlerinden mesaj

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıldönümünde, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Karasu İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç ve Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan birer mesaj yayımladılar. Bayramı kutlayan Ataç ve Turhan gençlere seslendiler.

İlçe müdürlerinden mesaj

GENÇLİK VE SPOR İLÇE MÜDÜRÜ KEMAL ATAÇ’IN MESAJI

Karasu Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç’ın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 102. yıldönümü ve Gençlik Haftası nedeniyle yayınladığı mesaj şöyle;

“İçinde bulunduğumuz hafta Gençlik Haftası’dır. Bu yıl yine salgın hastalık nedeniyle haftamızı buruk bir şekilde kutluyoruz. Bu haftaya anlam katan olay,  19 Mayıs 1919’da esarete mahkûm edilmek istenen milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki özgürlük mücadelesini başlatmasının 102. yıldönümü olmasıdır. Büyük önderin Samsun’da yaktığı bağımsızlık ateşi, çaresizlik içerisindeki Milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmasının ilk adımıdır. Milletimizin kendi küllerinden yeniden doğuşunun sembolü olan bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi, vatan topraklarının her yerine dalga dalga yayılmıştır.

   Sevgili gençler, binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Ülkemizi, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyet seviyesine sizler taşıyacaksınız.

   Tüm gençlerimiz ve vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm ecdadımızı saygıyla anıyorum.”

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÇETİN TURHAN’IN MESAJI

   ‘’Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 102. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz’’ diyen Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan mesajında şu ifadelere yer verdi;

   ‘’Büyük Önder Atatürk’ün Samsunda 19 Mayıs 1919’da yaktığı, bağımsızlık ateşi yurdu alev alev sarmış ve milletin azim ve kararlılığı ile zafere ermiştir. Her bir karış toprağı kanla ve acı ile sulanan Milli Mücadelenin sonunda, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs’ta Samsun’da başlattığı özgürlük ateşinde de söylediği gibi Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır. Cumhuriyet Türk gençliğine armağandır. Bu emanete sahip çıkmak ise hepimizin en önemli vazifesidir.

   Sevgili Gençler: Milletler tarihlerinden aldıkları güçle yaşarlar, gelecek tasavvurlarını buna göre şekillendirirler. Ulusumuzun Samsun'da yaktığı İstiklal ateşi, her geçen gün sizlerin başarılarıyla büyüyecektir. Aziz milletimiz, vatan ve bayrak sevgisini, özgür yaşama kararlılığını ebediyete taşıyacak olan sizlersiniz. Size tevdi edilen bu vazifeyi bir onur nişanı olarak taşıyacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Şanlı tarihimiz, yüksek milli kültür ve değerlerimizin ışığında kararlılıkla yürüyecek milletimizi gururlandıran büyük işlere imza atacaksınız. Sizler sadece ailenizin değil, aynı zamanda bu milletin istikbalisiniz Bu şanlı bayrak, bu kutsal vatan sizin en kıymetli hazinenizdir. Ay yıldızın gölgesi bu topraklarda daim olsun diye yılmadan çalışacak ve üreteceksiniz. Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir.

   Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş bütün aziz şehitlerimizi rahmetle ve muhterem gazilerimizi minnetle anıyorum. Geleceğimizin teminatı gençlerimizin "19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2021, 08:58

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER