İlk Adım'ın ilk töreni yapıldı

102. yıldönümünde 19 Mayıs coşkuyla kutlanıyor. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sabah saatlerinde Kaymakamlık önünde çelenk sunma töreni düzenlendi. Saat 14.00’te Gençlik Konvoyu yapılacak ve akşam 19.19’da statta yapılacak etkinliklerle kutlamalar tamamlanacak.

İlk Adım'ın ilk töreni yapıldı

   Bugün (19 Mayıs Salı), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle ilk tören Kaymakamlık önünde düzenlendi. Törende, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç, gençlerle birlikte Atatürk Anıtı'na çelenk bıraktı. Kutlamalar saat 14.00’te Karasu Belediyesi önünden başlatılacak Gençlik Konvoyu ile devam edecek ve akşam 19.19’da statta yapılan etkinliklerle tamamlanacak.

ATAÇ, GENÇLERE SESLENDİ

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Kemal Ataç şu ifadelere yer verdi;

‘’Sevgili Gençler; unutmayınız ki, Atatürk’ün 19 Mayıs’ta milli duygular içerisinde Samsun da attığı ilk adım, Türk milletinin bağımsızlığını ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adımdır.  Türk Milletinin, vatanı ve değerleri için verdiği onurlu mücadelenin adı olan 19 Mayıs’ın 102. yıldönümüne ulaşmanın mutluluk ve heyecanı içerisindeyiz.

   Geçmişini, Tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlere aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919’ da ilk bağımsızlık ateşini yakan Atatürk, yapmış olduğu çalışmalar ve gerçekleştirdiği kongreler ile Kurtuluş Savaşı’nı ona inanan milleti ile birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle de bugünü siz gençlerimize armağan etmiştir.

    Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, geleceğin lider ülkesi Türkiye’yi daha güçlü bir hale getireceksiniz. Sizlerin de Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ileride şahsınıza verilecek görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.’’

KİMLER KATILDI

Tedbirler kapsamında kısıtlı katılımla yapılan törende, Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, Cumhuriyet Savcısı Ömer Korkmaz, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kemal Ataç protokolü ile sınırlı sayıda belirlenen okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Çelenk sunma töreninin sonunda protokol üyeleri törene katılanların bayramını kutladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 11:44

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER