İlk romanını ölen halasına ithaf etti

Karasulu lise öğrencisi Sehle Uysal Kilitli Kapılar Açılsa isimli romanı için düzenlediği imza gününde okurlarıyla ilk kez buluşmanın heyecanını yaşadı. Uysal romanını 2015’te kanserden ölen halasına ithaf etmiş.

İlk romanını ölen halasına ithaf etti

Kocaeli Özel Koto Teknik Koleji 10. sınıf öğrencisi Karasulu Sehle Uysal’ın 6 Mayıs Cuma günü Karasu Sosyal Gelişim Merkezi  (SGM) salonunda düzenlenen imza gününe genç yazarın anne ve babası Çiğdem Uysal Zenginer-Serkan Uysal çiftinin yanı sıra ailesi ile yakın dostları ve çok sayıda kitapsever katıldı.

Kitaplarını imzalarken çok heyecanlı olduğu gözlenen Sehle Uysal’ın deneyimli yazarları kıskandıracak biçimde okuyucuyla kurduğu sıcak diyalog da gözden kaçmadı.

Sehle Uysal küçük yaştan itibaren tiyatro, roman, makale ve deneme türlerinde eserler yazıyor. Kilitli Kapılar Açılsa ise ilk kez basılan eseri olma özelliğini taşıyor. Roman, yaşamı sorunlarla dolu bir kadının çalışma hayatındaki başarıları ile yeni tanıştığı bir insanla olan ilişkilerini konu alıyor.

 ‘MEKÂNIN EN GÜZELİ SENİN OLSUN’

Yeteneğini edebiyat dalında gösteren Uysal 457 sayfalık romanının ön sözünde “Bu kitabımı bana hayatı boyunca ayağa kalkmayı, güçlü durmayı, asla pes etmemeyi, hayatın gelip geçici bir yer olduğunu, dik durmayı ve her şeye rağmen gülümsemeyi ezberleten, 01.04.2015 tarihinde göğüs kanserinden vefat eden sevgili halam Nurten Çatalbaş’a ithafen yazıyorum… Mekânın en güzeli senin olsun güzel kadınım…” ifadelerine yer vermiş.

Lora Yayıncılık tarafından basılan Kilitli Kapılar Açılsa isimli roman Trendyol, N11, Çiçeksepeti ve Florya Kitap internet sitelerinden temin edilebilecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 10:22

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER