İşsizliğin geldiği boyut!

Karasu’da açacağı şubesinde 50 kişiyi istihdam edecek olan Köfteci Yusuf restoran zincirinin ilanına talep patlaması yaşandı. Karasu’da yapılan eleman alımında 50 kişilik ilana 300 kişi başvurdu. Yaşanan yoğunluk işsizliğin geldiği boyutu Karasu'da da gözler önüne koydu.

İşsizliğin geldiği boyut!

Hizmet ağını genişleten Köfteci Yusuf restoran zinciri, 235’inci şubesini Karasu’ya açıyor. Köfteci Yusuf, önümüzdeki günlerde Aşağı Aziziye Mahallesi’nde, Köseoğlu Şirketi’ne ait binada faaliyete geçecek. Ramazan Bayramı’nda açılması planlanan zincir restoran, tadilat çalışmalarına hızla devam ediyor.

50 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Aynı zamanda çalışan kadrosunu da oluşturmaya başlayan Köfteci Yusuf'un Karasu şubesi için açtığı 50 kişilik iş ilanına 300 kişi başvurunca uzun kuyruklar oluştu. Yazılı başvurularını daha önceden yapanlar arasından işe alınacak olanların bugün (21 Nisan Perşembe) restoranın açılacağı yerde seçmesi yapılıyor. Bursa - Yenişehir Merkez İnsan Kaynaklarından gelen iki görevli tarafından yapılan seçmeler gün boyunca devam etti. Ayrıca kasap bölümünde çiğ et satışı da yapacak olan Köfteci Yusuf’un çeşitli bölümlerinde çalışmak için başvuran kadın-erkek 300 kişi arasından uygun olan 50 kişi işe alınacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2022, 20:50

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER