İYİ Parti'den Hürriyet Mahallesi'ne destek

Hürriyet Mahallesi’nde yapılmak istenen taş ocağı ile ilgili mahkemeden iki defa iptal kararı çıkmasına rağmen Danıştay’ın kararı iptal etmesi mahalle halkı tarafından protesto edilmişti. Kurulmak istenen taş ocağına mahalle halkından büyük tepki var. İyi Parti heyeti, taş ocağı yapılması planlanan Hürriyet Mahallesi’ni ziyaret ederek vatandaşları dinledi.

İYİ Parti'den Hürriyet Mahallesi'ne destek
banner238

İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıpğlu, il ve ilçe yöneticilerinden oluşan bir heyet, Hürriyet Mahallesi'nde ÇED raporuna gerek duyulmadan taş ocağı işletme izni verilen bölgede halkın şikayetlerini dinledi. Kadın, erkek, genç, yaşlı tepkilerini dile getiren vatandaşlar, yılların emeği ile ağaçlandırılan ve mahalle halkının kullandığı alanda yapılacak olan taş ocağına kesinlikle karşı olduklarını söylediler. Konunun meclise taşınması konusunda Milletvekili Dikbayır’dan yardım istediler. Vatandaşları dinleyen Dikbayır, bu doğa katliamına izin verilmemesi gerektiğini belirterek, en kısa zamanda konu ile ilgili gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi.

‘HÜRRİYETİMİZİ ÇALDILAR’

Mahalle muhtarı Abdurrahman Denizhan, 13 yıldır açılmaması için verdikleri mücadeleyi bu kez de İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır’a anlattı. Muhtar Denizhan, ‘’Yeter artık. Hürriyetimizi çaldılar. Burada açılacak taş ocağı mahalle olarak sonumuz olur. Defalarca mahkemeye başvurduk ve birçoğunu kazandık ama maalesef sonuç yine de aleyhimize. İktidar partisinin yetkililerine derdimizi her anlatışımızda sonuç sıfır oldu. Yetmezmiş gibi bir de güvenlik güçleri ile sorun yaşadık. Bu taş ocağı firması kimlerden güç alıyor? Mahallemiz geçimini tamamen tarım yaparak sağlıyor. Bu ocak açılırsa bahçelerimize dahi gidemeyeceğiz. Sayın vekilim lütfen bizim derdimizi Ankara’da çözün’’ diye konuştu. Daha sonra sıra ile mahalle halkından kadınlar söz aldı. ''Elimizden hürriyetimiz ve çocukluk anılarımız alınıyor. Biz kendimi düşünmüyoruz. Bizim yaşadığımız güzellikler torunlarımıza kalsın istiyoruz’’ diye konuştular.

‘MECLİSE GÖTÜRECEĞİM’

İyi Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır herkesi dinledikten sonra, ‘’Anlattıklarınız beni ziyadesi ile üzdü. En kısa zamanda bu meseleyi meclise götüreceğim. Yaşadığınız olumsuzluğu direk meclise taşıyacağım. Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki bu iktidar ben ne dersem yapılır mantığı gütmekte. Hürriyet halkının hürriyetini onlara yedirmemek için mücadele edeceğim’’ ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 12:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER