Kabine toplantısı bitti: İşte yeni normalleşme kararları!

1 Temmuz'dan itibaren geçerli olacak: Sokağa çıkma kısıtlamaları, şehirlerarası seyahat ve toplu taşımalardaki sınırlamalar kaldırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor

Kabine toplantısı bitti: İşte yeni normalleşme kararları!

   Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni normalleşme kararlarını açıkladı. 1 Temmuz'dan itibaren uygulanacak yeni normalleşme adımlarına göre sokağa çıkma kısıtlamaları, şehirlerarası seyahat ve toplu taşımalardaki sınırlamalar kaldırıldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında ise normal mesai düzenine geçilecek.

   Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

   Türkiye dünyada salgın döneminin dünyada parlayan yıldızı olmuştur. Hükümet olarak tedbirlerden etkilenen kesimlerin yükünü hayata geçirdiğimiz destek ve teşvik paketleriyle azalttık.

   Turizm sektörüne verdiğimiz KDV desteğini 1 ay daha uzatıyoruz. Bugün itibariyle yaptığımız aşı sayısı 43 milyon doza yaklaştı. Son bir haftada nüfusuna oranla dünyada en çok aşı yapan ülke konumdayız.

   Sokağa çıkma kısıtlamalarını tümüyle kaldırıyoruz.

   Kamu kurum ve kuruluşlarında normal mesai düzenine geçiliyor.

   Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’e çekiyoruz, kusura bakmasınlar kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. Şehirlerarası seyahat kısıtlamalarıyla şehir içi toplu taşıma araçlarındaki sınırlamalar sona eriyor. Sırası gelen herkesin aşı olması hayati öneme sahiptir."

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 13:45

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER