Kadın düşmanı başkanın skandal açıklamasına sanatçı tepkisi gecikmedi: ‘Bizi susturamazsınız!’

Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, Düzcespor’un şampiyonluk kutlamasında kadın sanatçının yer almasına sinirlendi. Şahin tepkisini, "Düzce muhafazakâr bir yerdir. Dini değerlerine bağlıdır. Sevinelim, kutlayalım ama sınırları aşılmadan!" diyerek ortaya koydu. Sanatçı Ece Seçkin’den Şahin’e ‘Kadını susturamazsınız’ karşılığı geldi.

Kadın düşmanı başkanın skandal açıklamasına sanatçı tepkisi gecikmedi: ‘Bizi susturamazsınız!’

Düzce Kaynaşlı İlçe Belediye Başkanı Birol Şahin, Düzcespor’un şampiyonluk kutlamasında sahneye kadın sanatçı çıkarılmasına tepki gösterdi.

Şahin, futbolda ikinci lige yükselen Düzcespor’un düzenlediği şampiyonluk kutlamasında kadın sanatçının sahne almasına yönelik “Kutlama için bir bayan şarkıcı getirmeleri Düzcespor’a ve Düzce’ye yakışmaz” ifadelerini kullandı.

‘MUTLU OLDUK AMA…’

Sahneye kadın sanatçının çıkmasına tepki gösteren Şahin, "Düzcespor’un şampiyon olmasından çok mutlu olduk, tebrik ettik, sevindik. Ancak, cumartesi günü kutlama için bir BAYAN şarkıcıyı getirmeleri Düzcespor’a ve ve Düzceliye yakışmaz!!! Düzce MUHAFAZAKAR bir yerdir. DİNİ değerlerine bağlıdır. Sevinelim, kutlayalım ama SINRILARI AŞMADAN!!!" ifadelerini kullandı.

MHP’DEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Şahin daha önce de Tokyo'ya gidecek olan 'Filenin Sultanları'nı hedef alarak "Allahu Teala'nın örtünün vücut hatlarınız belli olmasın emrine karşı çıkarak, açılıp saçılacaksın, kendini teşhir edeceksin sonra da Tokyo'ya gidiyoruz diye sevineceksin" ifadelerini kullanmış ve MHP'den ihraç edilmişti.

ECE SEÇKİN'DEN SERT TEPKİ

Şahin'e yanıt ise şarkıcı Ece Seçkin'den geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Seçkin, Şahin'in paylaşımını şaşkınlıkla okuduğunu belirterek; ''Sayın Şahin, bayan değil kadın! Bu ülkenin 81 ilini şarkılar söyleyerek gezdim, gezmeye de devam edeceğim. Bu aşağılayıcı ve ayrımcı açıklamanızı şaşkınlıkla okudum. İnsanların konserime gelip müzik dinlemesinin muhafazakârlıkla ne alakası var konuyu nereye çekmek istiyorsunuz?'' ifadelerini kullandı.

‘SUSMAYACAĞIZ!’

Kendisinin ve kadınların şarkı söylemeye devam edeceklerini belirten Seçkin, paylaşımında; ''Siz "kadın,müzik ve konser" üçlemesine "sınırları aşmak" diyorsanız size kötü bir haberim var Sayın Şahin...Ben ve kadın meslektaşlarım sizin gibilerin zihniyet "sınırlarını aşmak" için şarkılar söylemeye devam edeceğiz! K ADINLARI SUSTURAMAZSINIZ'' ifadelerine yer verdi.

Seçkin ayrıca ''Bu mesleği yapan tüm kadın arkadaşlarımdan #KadınlarıSusturamazsınız tag'ine destek bekliyorum. Müzik susmasın, biz susmayalım. Kalın sağlıcakla'' diye yazdı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 21:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER