Kar yağışı ile ilgili son dakika açıklaması!

Karasu soğuk ve kar yağışlı havanın etkisi altında. Kaymakamlık, meteorolojiden yapılan açıklamaya göre bu akşam saatlerinden sonra Sakarya’da kuvvetli rüzgârlar ile birlikte kar yağışı beklendiğinden buzlanma ve don olayına, tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Kar yağışı ile ilgili son dakika açıklaması!

METEOROLOJİ'DEN AÇIKLAMALAR PEŞ PEŞE GELİYOR

Karlı hava etkisini sürdürüyor. Yetkililerce 'Zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmayın' uyarısı yapılıyor. Öte yandan Meteoroloji, bölgemiz için özellikle açıklamada bulundu. Karasu Kaymakamlığı, İstanbul Bölge Tahmin Erken Uyarı Merkezi’nce yapılan son açıklamaya göre uyarı yaptı. Buna göre kar yağışı, rüzgar, zirai don uyarıları geldi. Sakarya’da 24 Ocak Pazartesi saat 21.00 ile 25 Ocak Salı saat 06.00 arası için kar, fırtına, buzlanma ve don olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiği bildirildi.

5 İLA 15 SANTİM KAR

Meteroloji, bu akşam 21.00 ile yarın sabah 06.00 saatleri arasında 5 ile 15 santim arasında kar beklendiğini duyurarak vatandaşları buzlanma ve don olayına karşı uyardı. Yapılan açıklamada; ''Yapılan son değerlendirmelere göre; bu akşam saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde görülecek olan kar yağışlarının, yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) kuzeyli rüzgâr ile birlikte, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde orta kuvvette (5 ila 15 cm) olması beklendiğinden başta buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda aksamalar ile tipi şeklinde yağış gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir’’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2022, 12:28

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER