Kara: Kutlama ya da anma günü değil, farkında olma ve anlama günü

Münir Ali Kara, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında ilan edilen ve o günden bu yana engelliler günü olarak kabul edilen 3 Aralık’ın bir anlama günü olduğunu ifade etti.

Kara: Kutlama ya da anma günü değil, farkında olma ve anlama günü

MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Dünyayı engelliler için zor hale getiren engellilerin halinden anlamayanlardır. Şehirlerdeki ortak kullanım alanları engelliler göz önünde bulundurularak şekillendirilmeli’’ dedi.

Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında ilan edilen ve o günden bu yana engelliler günü olarak kabul edilen 3 Aralık’ın bir anlama günü olduğunu ifade eden Kara, “3 Aralık bir kutlama ya da anma günü değil, farkında olma ve anlama günüdür. Şehri yönetenler engellileri düşünerek hareket etmelidir. Yoksa senenin bir günü ‘yanınızdayız’ mesajı vermek çok samimi olmaz” şeklinde konuştu.

Gündelik hayatın engellilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacağı şekilde düzenlenebileceğini de sözlerine ekleyen Başkan Kara, “Her birimizin engelli tanıdığı ya da akrabası var. Şehrimizde pek çok engelli vatandaşımız da yaşıyor. Aracımızı park ederken, dükkanımızın girişlerini ayarlarken, binalarımızı tasarlarken engellileri göz önünde bulundursak aslında dünya çok daha yaşanır bir hal alabilir” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2020, 14:49

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER