Kara; 'Önemi gün geçtikçe anlaşılıyor'

26 Ağustos 1922’da başlayan Büyük Taarruz’un 30 Ağustos’ta zaferle noktalandığını ve Türk Tarihi’ndeki şerefli yerini aldığını söyleyen MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “30 Ağustos’ta kazanılan zaferin önemi gün geçtikçe anlaşılıyor” dedi.

Kara; 'Önemi gün geçtikçe anlaşılıyor'

   MHP Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, 26 Ağustos’ta başlatılan ve 30 Ağustos’ta zaferle noktalanan mücadele dünya savaş tarihinde ders niteliğinde yerini almıştır” diyen Başkan Kara mesajında şu ifadelere yer verdi; “Göğüs göğüse yapılan ve vatan uğruna insanların canlarını seve seve feda ettiği Büyük Taarruz Türk Tarihi’nin şerefli bir sayfası konumundadır” şeklinde konuştu.

   99 yıl önce gerçekleşen zaferin 1926’dan bu yana Zafer Bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Kara, “1071’de başlayan Anadolu’nun yurt olma öyküsü 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırılmış, Anadolu’nun ebediyen Türk Yurdu olduğu tescillenmiştir. Bize de aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin bize emaneti olan bu vatanı, canımız pahasına korumayı kendimize görev biliyor ve bu bilinçle hayatımızı sürdürüyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2021, 11:13

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER