Karadeniz'deki deprem korkuttu!

Karadeniz'de güçlü bir deprem meydana geldi. AFAD, depremin büyüklüğünü 4.4 olarak açıkladı. Deprem ilçemiz Karasu ve Kocaali ilçeleriyle İstanbul, Zonguldak, Adapazarı ve çevre illerden hissedildi.

Karadeniz'deki deprem korkuttu!

AFAD'dan alınan bilgiye göre, Karadeniz'de Zonguldak açıklarında 11 Nisan Pazartesi akşamı saat 20:38'de 4.4 büyüklüğünde Deprem meydana geldi. Yerin 37.7 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirtilen depremde can ve mal kaybıyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Kandilli Rasathanesi, depremin büyüklüğünü 4.5 olarak açıklarken Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi depremin büyüklüğünü 4.8 olarak duyurdu.

AÇIKLAMALAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca deprem sonrasında yaptığı açıklamada “Saat 20.38’de, Zonguldak Ereğli’de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Şu an itibariyle, gerek kurduğumuz iletişimde, gerek sahadaki çalışmamızda üzücü bir sonuca rastlanmadı. Hissedilen en küçük deprem bile büyük bir endişe. Hepimize geçmiş olsun” dedi.

AFAD da, “Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz. Geçmiş olsun” açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2022, 12:21

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER