Karakaş; ''Kötü bir görüntüyle karşı karşıya kaldık''

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün belirlediği depolama alanlarına atmak yerine gelişigüzel sokaklara atılan atıklar için uyarıda bulundu.

Karakaş; ''Kötü bir görüntüyle karşı karşıya kaldık''

   Vatandaşların daha duyarlı olması gerektiğini belirten Belediye Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş; “Belediyemizce belirlenen atık depolama alanları dışına atık bırakmanın çevre temizliğine ve toplum sağlığına ciddi zararları olduğunu unutmamalıyız. Özellikle pandemi döneminde bu konuya daha çok dikkat etmeliyiz” dedi.

CEZAİ İŞLEM

   Karakaş; “Geçtiğimiz günlerde bazı caddelerimizde inşaat, bahçe ve mobilya atıklarının gelişigüzel yerlere atılması sonucu kötü bir görüntüyle karşı karşıya kaldık. Yapılan araştırmalar sonucu bu atıkları atan vatandaşlarımızı tespit ederek cezai işlem uyguladık. Çevre düzeni ve temizlik konusu elbette belediyemizin konusudur. Tabi ki biz temizleyeceğiz ve temizlemekten asla imtina etmeyeceğiz ama çevre temizliği konusunda da hemşerilerimizden daha duyarlı olmalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 15:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet taş
Ahmet taş - 3 ay Önce

aynı durum pislikler stadyum çevrsinde de var, stadyum çevresi çöplük gibi vandallar inşaat atıkları atıyor kamera sistem kurulsa bak anında ceza, valla belediye iyi para kazanır cezadan

SIRADAKİ HABER