banner469

Karakaş: ‘Ya ispatla ya da özür dile’

Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun bir trafik cezasına yönelik açıklamasına tepki gösterdi. Karakaş, “İlçe başkanı da olsanız trafik kuralarına uyacaksınız. Suçlamanız mesnetsiz. Ya ispatlayın ya da özür dileyin” dedi.

Karakaş: ‘Ya ispatla ya da özür dile’

Karasu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun bir trafik cezasıyla ilgili açıklamasıyla ilgili kapsamlı bir inceleme yaptıklarını ve bu cezanın belediye zabıtası tarafından kesilmediğinin anlaşıldığını söyledi. Karakaş konuyla ilgili olarak yaptığı basın açıklamasında, “Sayın Sarıoğlu’nun bahsettiği cezanın Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü tarafından kesilmediği bilgisine ulaştım. Yani böyle bir cezanın Belediyemizce kesilmediğini, hatta bu kişi hakkında da bir tane bile tutanağın tutulmadığını öğrendim” dedi.

 ‘MAĞDURİYET ALGISI YARATIYOR’

Karakaş basın açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Kendisi siyasi bir partinin ilçe başkanı. Kesilen bu cezanın nereden kesildiğini rahatlıkla öğrene bilir. Ancak böyle bir gayesi olmayan bu ilçe başkanı mağduriyet algısı oluşturarak kendini gündeme taşımak ve buradan siyaset üretmek gayesi ile ceza tutanağının bir bölümünü kapatıp hangi kurum tarafından kesildiğini gizlemeye çalışmış. Ancak yediği cezanın ceza maddesini gizlemeyi unuttuğundan engelli araç yerine park ettiğinin anlaşılacağını akıl edememiştir.”

ENGELLİ ARAÇ PARK YERİ

“Bu akılla iftira atma cüretini göstermekle kalmamış birde kabahati üzerine susup oturacağı yerde buradan siyaset üretme çabasına girmiş. Engelli araç yerine park etmesi üzerine yediği ceza ile seçimde vaatte bulunduğumuz ve bu vaatleri yerine getirmediğimiz gibi çocukça ilgisiz konuları birbirine bağlayarak karşısındakileri kendisi gibi olduğunu algılayıp siyasetin yalan ve vaatler üzerine kurulan bir mekanizma olduğunu düşünse gerek (Seçimlerde herhangi bir vaatte bulunup bulunmadığımızı bile araştırmadan) seçimde vaatte bulunduğumuzdan dem vurarak kendince siyaset üretmeye çalışmış ve gülünç bir duruma düşmüştür.”

‘HERKES KURALLARA UYMALI’

“Açıklamalarını bir an için tüm bunların dışında düşündüğümüzü varsaysak bile, İlçe Başkanı olmak şehirdeki trafik kurallarına uymayacağınız, başkalarının hakkına girebileceğiniz anlamına mı geliyor? Aksine topluma örnek olmanız gerekmez mi?

Kesilen Cezayı araştırma, okuma kabiliyetiniz yok mu? Yoksa bu şekilde bir açıklama ile İftira ve yalanlarla belediye üzerinden gündem olmaya, fark edilmeye mi çalışıyorsun.

Görüyorum ki bir belgeyi bile araştırma yetisi olmadan yalan dolan tavırlar ile ilçe parti temsilciliği yapıyorsun. İlçe yönetmeye taliplisin. Ancak bu ve bunun gibi çabalar içinde olanlar ve Belediyenin başarısını gölgelemeye çalışanlar, milletin takdiri ile belediyenin başarısında boğulup giderler.”

‘VAATLER YERİNE GETİRİLİYOR’

“Belediyemiz, Belediye Başkanı Sayın İshak Sarı önderliğinde ciddi çalışmaları ve projeleri iki buçuk yıl gibi kısa bir süre zarfında, çok değerli Karasulu vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştur ve sunmaya devam etmektedir. Buradan bu ilçe başkanına soruyorum, biz seçim döneminde hangi vaatlerde bulunduk da yerine getirmedik? Seçim döneminde yapılan seçim propagandaları ile Zabıta Müdürlüğümüzün kesmediği halde halkımızı yanıltmaya çalışarak farklı bir kurumun kestiği cezanın ne ilgisi var?”

‘HUKUKİ İŞLMEM BAŞLATILACAK’

“İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu basında ve kendi sosyal medya hesabında yaptığı bu açıklamayı ispatlamak zorundadır. Eğer ispatlayamazsa Belediyemizden, Belediye Başkanımız Sayın İshak Sarı’dan ve kamuoyunu yanılttığı için tüm Karasu halkından özür dilemelidir.

Bu konuyla ilgili olarak, sosyal medya üzerinden paylaşım yapan, yapılan paylaşımı araştırmadan haber yapan ve bu haberin altına bilinçsizce yorum yapan kişiler hakkında hukuki işlemlerin başlatılacağını özellikle belirtmek isterim.

Ayrıca, İYİ Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayı araştırmadan sayfasında yer veren, kamuoyunu yanıltan ve her bilgiyi olumsuzlaştırarak belediyemizi karalamaya çalışan haber sitesinin de acil olarak bu haberde düzeltme metni yayınlayarak özür dilemesi gerektiği düşünüyorum.”

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2021, 10:49

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER