banner379

Karantina yağmuru!

Karantina kararları hız kesmiyor. Kurudere’nin ardından Tepetarla Mahallesi’ndeki bir ev için karantina kararı alındı. Kurudere Mahallesinde dün 3 evin karantinaya alınmasının ardından bugün de 2 ev karantina altına alındı.

Karantina yağmuru!

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 3 Mart Çarşamba günü Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı başkanlığında toplanarak yeni bir karantina kararına daha imza attı. Buna göre Kurudere Mahallesi Gül Sokakta 53 ve 55 numaralı 2 ev ile Tepetarla Mahallesi Yukarı Sokak 99/1 numaralı müstakil evde, koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk dolayısıyla karantina uygulanmasını kararlaştırdı. 10 gün sürecek uygulamada eve giriş ve çıkışlara yasak konulduğu belirtildi.

UYMAYANA CEZA

Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. Maddeleri kapsamında alınan karara uyulmaması durumunda, kanunun ilgili maddeleri gereğince idari işlem yapılacağına ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılacağına vurgu yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2021, 16:55

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER