Karantinalar devam ediyor!

Tam kapanma ile girdiğimiz mayıs ayının ilk üç gününde Karasu’da 23 karantina kararı alındı. Nisan ayında korkutucu şekilde artan vaka sayılarının tam kapanma süreci ile mayısın ilerleyen günlerinde düşmesi bekleniyor.

 Karantinalar devam ediyor!

   Kaymakam Ahmet Naci Helvacı başkanlığında korona virüsle mücadelede alınacak tedbirlerin değerlendirildiği hıfzıssıhha kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Nisan ayında korona virüs vakalarında endişe verici artışın ardından tam kapanma sürecinde girdiğimiz mayıs ayında karantina sayıları ilk üç günde artarak devam etti. Karasu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla 2 karantina ile girilen mayıs ayında kapanmanın da etkisiyle vakaların düşmesi beklenirken rakamların 2 Mayıs’ta 8’e, 3 Mayıs’ta ise 13’e yükselmesi tedirginlik yarattı.

İLK ÜÇ GÜNDE 23 KARANTİNA

   İlçe Hıfzıssıhha Kurulu 1 Mayıs Cumartesi günü toplanarak 2 ev için karantina kararı vermişti. Kurul, Pazar ve Pazartesi günleri yaptığı toplantılarda 2021/98 ve 99 nolu kararlarıyla; Kabakoz’da 5, Yalı’da 4, Aziziye’de 3, Yenimahalle’de 2, İncilli, İhsaniye, Paralı, Yenidoğan, Subatağı, Manavpınarı ve Karasu mahallelerinde birer evi, 10 gün süre ile karantina altına aldı.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2021, 16:43

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER