Karasu Belediye Başkanlığı’ndan açıklama: ‘Yıldız kurumumuz çalışanı değil’

Karasu Belediyesi, bazı basın kuruluşlarında yer alan haberle ilgili yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada belediye çalışanı olarak gösterilen Volkan Yıldız’ın kurumla ilgisinin bulunmadığı belirtildi.

Karasu Belediye Başkanlığı’ndan açıklama: ‘Yıldız kurumumuz çalışanı değil’
banner238

   Belediyenin açıklaması şöyle:

Geçtiğimiz gün İlçe Denetim Komisyonunda görevlendirilen Volkan Yıldız adına çıkan ve Belediyemizi de yakından ilgilendiren olumsuz haber doğrultusunda;

Korona virüs salgınının toplum sağlığına yönelik oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesine yönelik alınan tedbirler kapsamında; ilçemizde faaliyet gösteren berber/kuaför/güzellik merkezi, ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirler arası toplu ulaşım faaliyetlerinde İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün ilgi genelgesi gereği 15 Mayıs 2020 Cuma günü ve 21 Mayıs 2020 Perşembe günü Türkiye geneli eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan denetimler için komisyon kurulmuştur.

ESNAF ODASI YÖNETİCİ

İlçe Kaymakamlığımız, Korona virüs tedbirleri kapsamında İlçede yapılması gereken denetimlerde görevlendirilmek üzere, kamu kurum ve kuruluşları ile oda başkanlıklarından belirli isimler istemiştir. Bu kurum, kuruluş ve oda başkanlıklarınca belirlenen listeler Karasu Kaymakamlığı’na iletilmiştir. Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu’nda yer alan Volkan Yıldız ismi ise Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odasının İlçe Kaymakamlığına verdiği isimdir.

KARALAMA AMAÇLI

   Ayrıca yapılan asılsız habere göre, Volkan Yıldız’ın Karasu Belediyesi Basın Bürosu’nda aktif olarak çalıştığı yazılmıştır. Bu bilgi tamamen gerçekleri yansıtmamakla birlikte tamamen karalama maksadıyla yapılan bir haberdir. İsmi geçen kişi belediyemizin hiçbir biriminde çalışmamaktadır.

Bir diğer konu ise, haberin içeriğinde özel olarak belediyemiz sosyal medya hesabından yapılan paylaşımdan bahsedilmektedir. Belediyemiz sosyal mhesabından Zabıta Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalar kapsamında berber/kuaför/güzellik merkezlerine yönelik denetimlerin paylaşımı yapılmıştır. Haberin konusu ve içeriği ile belediyemizin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımın uzaktan veya yakından bir alakası olmadığı çok net bir şekilde görülmektedir.

   Kamuoyuna saygıyla duyurulur…   

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2020, 17:46

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER