Karasu Belediyesi'nin yağış mesaisi

Karasu Belediyesi yetkilileri, ‘’Ekiplerimizle şiddetli yağışlarda oluşan sorunlar için sahadaydık. Devam etmesi muhtemel yağış için de tıkanan yağmur suyu giderlerini temizleyerek önlem alıyoruz” açıklamasını yaptı.

Karasu Belediyesi'nin yağış mesaisi

   Karasu Belediyesi'nce, şiddetli yağışlar sonucu oluşan tahribatlara müdahale edildiği ve ilçenin farklı noktalarında çalışmaların sürdüğü aktarıldı. Ayrıca Belediye araç şantiyesinde, olaylara anında müdahale edebilmek amacıyla kriz masası kurulduğu ve tüm ekiplerin görevi başında olduğu da belirtildi.

   Belediye yetkilileri,  7 Ağustos Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde başlayan şiddetli yağışlar sonucu ilçenin çeşitli bölgelerinde meydana gelen sorun ve müdahaleleri şöyle aktardı:

- Kızılcık ve Karanlıkdere mahallelerinde yola taşan taş ve toprak kalıntıları sonucu kapanan menfez önleri iş makinesi ile kaldırıldı.

- Karanlıkdere Mahallesi köprüsü önüne biriken ağaç ve dal molozları temizlendi.

- Yenidoğan Mahallesi’nde taş, pislik ve moloz dolan yağmur suyu hattı ve yağmur sularından dolayı yola taşan taş ve toprak kalıntıları iş makinesi ile müdahale edilerek temizlendi.

- İlçe merkezinde Aziziye Mahallesi Tın Tın Deresi’nde tıkanan menfezler temizlendi.

- Yalı Mahallesi 101 nolu Sokak’ta fırtına yüzünden uçan çatı enkazı yoldan kaldırıldı.

- İlçe merkezinde ana caddelerde ve meslek lisesi alanında mazgalların tıkanması sonucu biriken su sorunu mazgalların temizlenmesi ile giderildi.

- İstiklal Caddesi’nde yağmur nedeniyle taş ve kum ile tıkanan mazgallar kombi ve personellerin özverili müdahaleleriyle temizlendi.

- Doğu Karadeniz Caddesi’nde fırtınadan dolayı devrilen ağaçlar ekipler tarafından tüm bakımları yapılarak düzeltildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2021, 10:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER