Karasu CHP'den tören

Karasu CHP'den tören

CHP İlçe Başkanı Aykut Süt ve yöneticileri, üyeleri ile birlikte anma töreni düzenledi.

  Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 82’nci yılı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Karasu Teşkilatı, bulvardaki Atatürk Anıtı önünde bugün saat 09.00’da  tören düzenledi. Törende İlçe Başkanı Aykut Süt, ilçe eski başkanı Nurhan Aydın, yönetim kurulu üyeleri ve partililer hazır bulundu.

ATAM İZİNDEYİZ ÇELENGİ

   Başkan Aykut Süt ve Yönetim Kurulu üyesi Sevgi Dakak, üzerinde 'Atam izindeyiz' yazan kırmızı beyaz çiçeklerle bezeli çelengi Atatürk Anıtına koydu. Günün anlam ve önemine dair mesajını okuyan Başkan Av. Aykut Süt şu ifadeleri kullandı:

   Yirminci yüzyıla damgasını vuran ve ezilen ulusların esin kaynağı, yeri doldurulamayacak bir büyük devrimci ve devlet adamının aramızdan ayrılışının 82’nci yılında O’nu arıyoruz, özlüyoruz ve saygıyla anıyoruz.

   Ulusal Kurtuluş Savaşı ile bize bağımsızlığı armağan eden, ülkemizi teokratik devletten demokratik, laik cumhuriyete; insanlarımızı kulluktan özgür birey olmaya taşıyan Yüce Atatürk’e borcumuzu ödeyemeyiz.

KİMSESİZLERİN KİMSESİ OLAN CUMHURİYET...

   Dış ve iç düşmanlar ve onların işbirlikçilerine karşı iki büyük eserini, hem kimsesizlerin kimsesi olan Cumhuriyet’i hem de Cumhuriyet Halk Partisi’ni dimdik ayakta tutmaya, devrimlerini, bize kazandırdığı sayısız eserlerini korumaya, aydınlanma yürüyüşümüzü sürdürmeye kararlıyız. Bu yolda ölmek var, dönmek yok. Rahat uyu büyük Atatürk!

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2020, 15:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER