Karasu'da geniş çaplı ve yoğun katılımlı uygulama

Karayolu Trafik Haftası Etkinlikleri kapsamında Karasu Kaymakamlığı öncülüğünde, ilçe Emniyet ve Jandarma koordinesinde geniş çaplı ve yoğun katılımlı bir uygulama gerçekleştirildi.

Karasu'da geniş çaplı ve yoğun katılımlı uygulama

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile 07-13 Mayıs Karayolu Trafik Haftası kapsamında, 11 Mayıs Çarşamba günü, Sakarya yolu ÇEKOK mevkiinde festival gibi bir uygulama gerçekleştirildi. Trafik güvenliği kapsamında hazırlanan, üzerinde bilgilendirici yazılar olan balonlar ve  pankartlar uygulama bölgesine yerleştirildi. Sürücülere güvenlikleri konusunda uyarılar yapıldı. Kurulan stantlarda trafikte kullanılan cihazlar hakkında bilgiler verildi. Katılımcılara, yolculara, durdurulan ve vakti olan sürücülere hem içecek hem yiyecek ikramları yapıldı. 

Yapılan geniş çaplı uygulamada araç içerisinde emniyet kemeri kullanımının, dikkatli olmanın, motorsiklet kullanıcıları için kask takmanın önemini anlatmak amacıyla bilgilendirmeler yapıldı. 

Trafikte güvenlik kapsamında yapılan etkinliğe Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Halil Akyol, İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Hasan Alataş, ilçe protokolü, kurum müdürleri, oda başkanları muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

‘HALKIMIZDAN İSTEĞİMİZ TRAFİK KURALLARINA UYMALARIDIR’

Kaymakam Helvacı bir açıklama yaparak; ‘’İçişleri Bakanlığımızın talimatıyla sabah saat 11.00'de uygulamayı başlattık. Halkımıza bilgi verdik. Gerekli olan broşürlerimizi dağıttık.  Trafik konusunda farkındalık oluşmasına ve halkın bilinçlendirilmesine katkıda bulunmaya çalıştık. Aynı zamanda sürücülerimize kemer takma zorunluluğunu hatırlattık. Halkımızdan isteğimiz trafik kurallarına uymalarıdır’’ dedi.

HAFTA BOYUNCA DEVAM EDECEK

Uygulamaların bu hafta boyunca da devam edeceğini belirten Kaymakam Helvacı, ayrıca ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ etkinliğinin yanı sıra, trafikte emniyet kemeri kullanımının teşvik edilmesine yönelik kullanılan ‘Bi Hareketine Bakar Hayat’, ‘Kemerinle Yol Ver Hayata’, ‘Kemerim Hep Aklımda Annem Hep Yanımda’ ve trafikte yaya önceliği konusunda ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz’ ve ‘Trafikte Her Yıl Daha İyiye’ uygulamalarının da devam ettiğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2022, 15:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER