Karasu'da korona virüs denetimi

İlçede korona virüs tedbirleri denetimi yapıldı. İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelge doğrultusunda Türkiye genelinde gerçekleştirilen yeni tip korona virüs salgınına yönelik denetimler Karasu'da da yapıldı.

Karasu'da korona virüs denetimi
banner189

İçişleri Bakanlığı’nın 81 İl Valiliği'ne Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler konulu gönderdiği genelge doğrultusunda bugün Kaymakam Aziz Mercan, Emniyet Müdürü Hakan İzmir ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu üyeleri ile birlikte korona virüs kapsamında alınan tedbirlerin sektörlere göre denetlemesini yaptı.

Kaymakam Aziz Mercan, kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğini denetledi. Kontrollü sosyal hayat döneminde salgınla mücadelenin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kuralları konusunda hem vatandaşları hem esnafı bilgilendirdi.

KARASU HALKI ÖZEN GÖSTERİYOR

Her bir faaliyet alanı için alınması gereken önlemler, kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerin sürdürülmesi gerektiğini anlatan Kaymakam Mercan, ‘’Esnafımızın kurallara uyup uymadığı konusunu yakından takip etmek sureti ile yerinde gördük. Ama şunu söyleyebilirim ki zaten bu sürecin başından beri Karasu Halkı kurallara uymak konusunda gerçekten gerekli özeni gösterdi. Dönem dönem bireysel bir takım sıkıntılar yaşanmış olsa bile netice itibari ile bizim yapmış olduğumuz genel takip ve değerlendirmelerde halkımızın umumiyetle kurallara uyduğunu gördüğümüzü memnuniyetle söylemek isterim. İşletmelerimizin, başta lokantaların, kafelerin, kıraathanelerin konulmuş olan kurallara riayet ettiklerini, ayrıca vatandaşımızın da kurallara riayet ettiklerini görmüş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Tabi bu süreç bir yandan devletimizin engellemeleri ile önlenebilecek bir süreç olduğu gibi bu sürecin en önemli paydaşı da vatandaşlarımızdır. Onlar da gerekli özeni gösterdiği, katkıyı sunduğu müddetçe bu büyük dertten hep beraberce kısa süre içerisinde çıkacağımızı ümit ediyoruz. Ben halkımıza gösterdiği duyarlılık için teşekkür ediyorum. Denetleme komisyonumuzun başkan ve üyelerine, Emniyet Müdürümüze, Jandarma Komutanımıza, Belediye teşkilatımıza göstermiş oldukları gayret için teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 12:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER