Karasu'da sıcak bayramlaşma

Karasu’da ilçe protokolünün ve siyasi partilerin Ramazan Bayramlaşması Pazartesi günü gerçekleştirdi. Protokol vatandaşla Alparslan Türkeş Parkı’nda buluştu. Millet İttifakı’nın oluşturan partiler ilçe merkezlerinde sırayla bir araya gelerek bayramı kutladılar. Ak Parti’deki bayramlaşmaya milletvekili Uncuoğlu da katıldı.

Karasu'da sıcak bayramlaşma

PARTİLERDE ORTAK BAYRAMLAŞMA

Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden Saadet Partisi’ndeki (SP) bayramlaşmaya, Gelecek Partisi (GP) İlçe başkanı Salim Direk ve bazı parti yöneticileri katıldı. SP İlçe Başkanı Oğuzhan Coşkun burada yaptığı konuşmada partililerin ve Karasu halkının bayramını kutladı. Direk ve Coşkun ile partililer buradaki buluşmanın ardından CHP ilçe binasına geçtiler. CHP İlçe Başkanı Aykut Süt yaptığı konuşmada, “Bayramlar toplumu buluşturan ve ayrışmaları ortadan kaldıran etkinliklerdir. Sizlerle bir araya gelmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz” ifadelerini kullandı. Başkan Süt, düşmanlığa varan siyasi ayrışmaların son bulması dileğinde bulundu. CHP’de konuşan Oğuzhan Coşkun ve Salim Direk de benzer duyguları ifade ettiler.

ÜÇÜNCÜ DURAK İYİ PARTİ

Altılı Masa’yı oluşturan partilerin üçüncü durağı İYİ Parti ilçe merkezi oldu. Süt, Coşkun ve üç partinin bazı yöneticileri ile partililer İYİ Parti İlçe Başkanı Hasan Sarıoğlu tarafından sıcak bir şekilde karşılandı. Bayramlaşmanın ardından konuşan Başkan Sarıoğlu, “Bayram gününde birlikte olmanın gururunu yaşıyoruz. Birliğimiz ilelebet devam etsin” diye konuştu. Sarıoğlu Karasu halkının da bayramını kutladığını belirtti.

SON BULUŞMA GELECEK’TE

İYİ Parti’deki programın ardından üç parti başkanı, yöneticileri ve partililer son olarak Gelecek Partisi İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. GP İlçe Başkanı, dostane bir şekilde karşıladığı konuklarına ve İYİ Partililere yaptığı konuşmada bayramların küskünleri barıştıran ve beraberlikleri pekiştiren işlevine işaret etti. Başkan Direk, “Yeni bir parti olarak faaliyetteyiz. Ülke sorunlarına karşı herkesle birlikte aynı duyarlılığı taşıyoruz. Ülke iyiye giderse hepimiz kazançlı çıkarız” dedi. Dört partinin bayram kutlamalarına bazı muhtarlar da katıldı.

AK PARTİ’DE MİLLEVEKİLLİ BAYRAMLAŞMA

Ak Parti’deki bayramlaşmaya Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu katıldı. Burada konuşan İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit, son iki yıldır bu tür kucaklaşmaların pandemi dolayısıyla gerçekleştirilemediğine işaret etti. Belediye Başkanı İshak Sarı ve Milletvekili Uncuoğlu yaptıkları konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajı vererek partililerin ve Karasu halkının bayramını kutladılar.

MHP MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

MHP Karasu İlçe Teşkilatı'ndaki bayramlaşmaya ise 27. dönem milletvekili adayı Tolgahan Öksüz, bir önceki dönem Belediye Başkan aday adayı Melih Erol, Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Şentürk de katıldı. Burada konuşan MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, “Bizim düsturumuz Lider’in çizmiş olduğu yolda Başbuğ’un göstermiş olduğu istikamette yine Başbuğ Atatürk’ün kurmuş olduğu milliyetçiliği ilelebet var etmek” dedi.

PROTOKOL BAYRAMLAŞMASI

Ramazan Bayramı’nın ilk günü olan Pazartesi günü gerçekleştirilen protokol bayramlaşmasına Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı, resmi dairelerin yöneticileri, belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çeşitli ikramların yapıldığı bayramlaşma sonrası ilçe protokolü Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na giderek güvenlik görevlileriyle bayramlaştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2022, 14:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER