Karasu'dan çıkıp savaşın ortasında mahsur kalan geminin akıbeti ne olacak?

Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan savaş dünyayı etkilemeye devam ediyor. Savaştan önce Karasu Limanı'ndan çıkan ve Ukrayna'da mahsur kalan Türk bayraklı geminin akıbeti ise yavaş yavaş netleşiyor.

Karasu'dan çıkıp savaşın ortasında mahsur kalan geminin akıbeti ne olacak?

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile arasında geçen telefon görüşmesinde savaş nedeniyle Karadeniz'de mahsur kalan Türk Bayraklı gemilerin konusu da ele alınmıştı.

Putin'in Karadeniz'de sadece Türk bayraklı gemilerin hareket etmesine izin vermesinin ardından Türk gemicilerinde sevinç yaşandı.

Tıkla, izle: https://www.youtube.com/watch?v=4vtVhzjpS-M&ab_channel=TV264

KARASU'DAN KALKAN BİR GEMİ DE MAHSUR KALDI!
Savaştan önce Karasu Limanı'ndan kalkarak Ukrayna'nın Chernomorsk limanına giden Türk bandralı gemi savaşın başlaması ile limanda mahsur kalmıştı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önce Ukrayna'nın hava sahasını kapatmış ardından da Karadeniz harekatı kısıtlanmıştı.

BAKAN AKAR'DAN SEVİNDİREN AÇIKLAMA
Rusya'nın Ukrayna'ya yönelik saldırısının ardından her iki ülkeden de ham madde ithal eden yağ sektöründe, ürünleri taşıyacak gemiler Türkiye'ye gelememiş büyük problem yaşanmıştı.

Bakan Hulusi Akar, Rusya'nın beklettiği Türk gemileri ile ilgili "En kısa zamanda Türkiye’ye gelecekler. Önümüzdeki saatlerde olumlu gelişme bekliyoruz." ifadesini kullandı.

ODESSA'NIN ETRAFI RUS SAVAŞ GEMİLERİ İLE ÇEVRİLDİ
Rus donanması Odessa şehrini ve limanını çevreleyerek bir operasyon hazırlığında. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy yaptığı açıklamada Rus donanmalarının Karadeniz'deki kıyılarına saldıracağını söylemiş NATO'dan yardım istemişti.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2022, 17:23

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER