Karasu esnafı ‘Cihan Emre’ dedi

Üç adayın çekiştiği Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası seçimini 500 oy alan Cihan Emre’nin listesi kazandı. Eski Başkanı İlyas Balcı 469, diğer aday Hüseyin Can 237 oy aldı.

Karasu esnafı ‘Cihan Emre’ dedi

Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın olağan kongresinde seçimin galibi Cihan Emre oldu. En yakın rakibine 31 oy fark atan Emre Esnaf Odası’nın yeni başkanı oldu.

Bugün Konfor Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede divan başkanlığını SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptı. Kongreye Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli, parti ilçe başkanları, oda başkan ve yöneticileri ile çok sayıda esnaf katıldı.

Kongrede konuşan Belediye başkanı İshak Sarı yarışa katılan üç adaya da başarı diledi ve belediye olarak kim seçilirse seçilsin kendileriyle uyum içinde ilçemize hizmet edeceklerini söyledi. Söz alan Deva Partisi İlçe Başkanı Abdullah Çatalbaş’ın, konuşması sırasında eski başkan İlyas Balcı’yı eleştirmesi üzerine salonda gerginlik yaşandı. Divan Başkanı Hasan Alişan konuşmaya müdahale etti ve Çatalbaş sözlerini tamamlayamadan kürsüden ayrıldı.

ADAYLARIN KONUŞMALARI

Başkan Alişan daha sonra kendi aralarında kura çekerek konuşma sıralarını belirleyen üç adaya söz verdi. İlk konuşmayı yapan Hüseyin Can, esnafa hizmet için yola çıktıklarını ve seçimi kazanmaları durumunda ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Hüseyin Can, “Odaların görevleri arasında esnafların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak gibi işler var. Biz odanın faaliyet alanına giren her konuda iddialıyız. Esnafla kurumlar arasında köprü olacağız” diye konuştu.

EMRE: ‘DÖRT YILDIR HAZIRLANIYORUZ’

İkinci olarak söz alan Cihan Emre konuşmasının başında mevcut başkan İlyas Balcı’nın 26 yıldır bu görevde bulunduğunu ve artık değişim zamanının geldiğini ifade etti. Emre konuşmasında özetle şunları dile getirdi:

“Mevcut başkanımız 2018 yılındaki kongrede son kez görev talebinde bulunduğunu söylemişti. Biz de dört yıl boyunca tüm esnaflarımızı ziyaret ederek göreve hazır olduğumuzu aktardık. Sadece sorunları bilen değil, esnafın sorunlarını yaşayan birer esnaf olarak karşınızdayız. Tüm esnaflar olarak pandeminin sıkıntılarını yaşadık. Göreve gelmemiz durumunda her sorununda esnafımızın yanında olmaya ve kendilerine verdiğimiz sözleri yerine getirmeye kararlıyız.”

BALCI: ‘ODAYI YOKTAN VARETTİK’

Kongrede son sözü alan Başkan İlyas Balcı, Esnaf Odası’nın geçmişi ve bu gün gelinen nokta arasında büyük bir farklılık olduğunu hatırlatarak, “Bu gelişmede bizim çabamız ve özverimiz var” diye konuştu. Balcı, “Bir masa bir dolapla odayı teslim aldık. Dönemin Belediye Başkanı Ahmet Genç’in desteği ile arsa temin edip mevcut binamızı yaptık. Sakarya’da ilk kez SGK birimini ilçeye getirdik. Ayrıca borsa temsilciliğinin gelmesini sağladık. Son kez aday olma sözü sıkça kullanılıyor. Bu sadece sizin isteğinizle olmuyor; bir ekibiniz var” ifadelerini kullandı.

SANDIKTAN EMRE ÇIKTI

Konuşmaların tamamlanmasının ardından seçimlere geçildi. Kurulan 5 sandıkta gerçekleştirilen oylama işlemi saat 17.00’de tamamlandı. Sayım sonucunda geçerli 1206 oyun 500’ünü alan Cihan Emre Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın yeni başkanı oldu. Eski Başkan İlyas Balcı’ya 469, Hüseyin Can’a da 237 oy verildi.

Sonucun açıklanmasının ardından yeni başkan Cihan Emre bir teşekkür konuşması yaptı ve kendilerini bu göreve layık gören esnaflara minnettar olduklarını söyledi.

Tıkla, izle: https://youtu.be/AOTpB_ken5M

YENİ YÖNETİM

Cihan Emre’nin yönetiminde şu isimler yer aldı: Bilal Kotan, Lokman Aşık, Gökhan Bolancı, İbrahim Bayraktar, Metin Ülker, Zekeriya Ayhan, Tolga Yaşarbaş, Mustafa Aksoy.

Yönetim Kurulu Yedek: Yahya Hocaoğlu, Faruk Yavuzyiğit, Samet İskender, Kâmuran Aydın, Civan Küntaş, Mehmet Çelik, Murat Köse, Onur Erdoğan, Murat Biçen.

Denetim Kurulu: Oğuzhan Bayramoğlu, Muhammed Ali Aydın, İsmail Şimşek.

Denetim Kurulu Yedek: Hacer Güler, Cezmi İnce, İbrahim Kop.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2022, 07:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER