Karasu Limanı yanındaki tır garajına sosyal tesis

Karasu’da her geçen gün hacmi artan limanın yanında yapılan tır garajı yaklaşık bir ay önce faaliyete geçti. Tır garajında yapımına başlanan sosyal tesis binasının inşası ise sürüyor.

Karasu Limanı yanındaki tır garajına sosyal tesis

İlçede uzun süre önce hizmete giren limanın yanında üç yıl sonra da olsa oluşturulan tır garajında bir de sosyal tesis yapılıyor. Karasu Belediyesi tarafından yapımına başlanan sosyal tesis binasını Belediye Başkanı İshak Sarı, Ak Parti Karasu İlçe Başkanı Hasan Yavuzyiğit ve Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan hafta sonunda birlikte gezerek incelediler.

DÜZENLİ BİR TRAFİK

Başkan Sarı, ‘’Kamu yararına ilçemiz limanı yanında yapımına başladığımız, ilçe merkezimizde tır parklanmasından dolayı yaşanan trafik aksaklıkları ve hayati tehlikeleri önlemek ve yük taşımacılığında düzenli bir trafik aksı sağlamak amacıyla inşa ettiğimiz tır garajımız hizmete girmiştir’’ diye konuştu.

YÜZDE 70’İ TAMAMLANDI

Yüzde 70’i tamamlanan sosyal tesiste ise terasta bir kafe, alt katta bir restoran, duş, tuvaletler, çamaşırhane, depo, ofis, abdesthane ve mescit bulunuyor. Tesisin, ocak ayının sonunda tam anlamıyla faaliyete girmesi bekleniyor.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER