Karasu merkez ilçelerden daha kırmızı!

Karasu HES risk haritasında `kırmızı´ renge dönüyor. Sakarya’nın merkez ilçelerinde harita kırmızıdan yeşil ve mora dönerken Karasu’da yeşil ve mordan kırmızıya dönmesi dikkat çekti.

Karasu merkez ilçelerden daha kırmızı!

Uygulanan tedbirler sonucu azalan vaka sayıları sevindirici olmuştu ancak son günlerde vakalarda yaşanan artış Hayat Eve Sığar (HES) mobil uygulamasına yansıdı. İlçenin yoğun olan bölgeleri kırmızı renge boyanmaya başladı.

RİSK ALANLARI YİNE KENDİNİ GÖSTERMEYE BAŞLADI

Koronaya karşı uygulanan tedbirler sonucunda il genelinde vaka sayısı azalırken, HES uygulamasında risk haritası normale dönmüştü. Ancak son günlerde haritada risk alanları yine kendini göstermeye başladı.

Koronaya karşı uygulanan sokağa çıkma yasakları başta olmak üzere alınan kısıtlama kararları ile vaka sayılarında azalma başlamıştı. HES uygulamasındaki koronavirüs haritasına göre, ilçe merkezinde daha az riski ifade eden yeşil ve mor alanların, yüksek riski ifade eden kırmızıya döndüğü görüldü.

UZAK İLÇELER KIRMIZIYA DÖNÜYOR

HES uygulamasındaki koronavirüs haritasına göre, Sakarya’nın merkez ilçeleri Adapazarı, Erenler ve Serdivan'da kırmızı alanlar yeşil ve mora döndü. Ancak Korucuk, Arifiye, Sapanca ve Karasu’da kırmızı alanlar arttı. Sakarya’nın merkez ilçelerindeki HES haritaları yeşil ve mora dönerken, uzak ilçelerinde kırmızıya dönmesi dikkat çekti. Vaka sayılarının sıfırlandığı Taraklı'da ise vakaların olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 15:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER