Karasu Nüfus Müdürlüğü'nden açıklama

Nüfus Müdür Vekili Ayşe Demirci, salgın tedbirleri kapsamında nüfus müdürlüğündeki işlemler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Demirci, kimlik, ehliyet, pasaport işlemleri ve daha birçok işlemin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili bilgi verdi.

Karasu Nüfus Müdürlüğü'nden açıklama
banner189

Covid 19 tedbirleri kapsamında Nüfus Müdürlüğüne başvuruların randevu sistemi ile yapıldığını belirten İlçe Nüfus Müdür Vekili Ayşe Demirci şu bilgileri verdi: ‘’Randevular e-devlet ve nvi.gov.tr adresinden alınabilir. Müdürlüğümüze müracaat eden vatandaşlarımızın işlemlerinin hızlı bir şekilde ve tek seferde bitebilecek şekilde yapılabilmesi için, gerekli belgeleri eksiksiz olarak hazırlamaları gerekmektedir. Kimlik, pasaport, sürücü belgesi ücretlerinin bankaya yatırılması, biyometrik fotoğraf çektirilmesi, sürücü belgesi için sağlık raporunun alınması ve vatandaşlarımızın hangi konuda başvuracaksa onunla ilgili mevcut belgelerinin (kimlik, pasaport, sürücü belgesi) mutlaka yanlarında bulunması son derece önemlidir.

Telefonla bilgi alınabilir

İş ve işlemler ile ilgili telefonla müdürlüğümüzden bilgi alınabilir. Bilgi almak isteyenler Karasu İlçe Nüfus Müdürlüğü telefon numarası 0264 718 11 65’i arayabilirler. Adres kaydı, nüfus kayıt örneği ve ikamet belgesi gibi belgelere e-devlet üzerinden ulaşılabilir. Dolayısıyla acil olmayan işlerin ertelenerek veya e-devlet üzerinden yapılarak risk taşıyan ortamlara da girilmesi engellenmiş olacaktır. Zira ilçemizde bazı kurumlarda Covid-19 (pozitif) vakalar görülmüştür. Hem çalışanların hem vatandaşlarımızın sağlığı için duyarlı olunması gerekmektedir.

İşte bedeller:

- Kimlik Kartı bedeli 25 TL. Ödemeler banka, PTT ya da vergi dairesinde yapıldıktan sonra değişim yapılmaktadır.

- 2016 öncesi sürücü belgelerinin değişim bedeli 15 TL’dir.

- 2016 sonrası sürücü belgelerinin değişim bedeli 237 TL’dir.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2020, 14:29

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER