Karasu Yaşam Merkezi Projesi tanıtıldı

Karasu Yaşam Merkezi Projesi Aralık ayı olağan toplantısında meclis üyelerine tanıtıldı. Belediye Başkanı İshak Sarı sunumun ardından “Sahilleri sadece denize girme alanları olarak görmemeliyiz. Tatilciler ve Karasululara aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri alanlar sunmak amacındayız” dedi.

Karasu Yaşam Merkezi Projesi tanıtıldı

Karasu Belediyesi Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Karasu Yaşam Merkezi projesinin sunumu yapıldı. Belediye Başkan Yardımcısı Hilmi Erbatan’ın video sunumuyla birlikte gerçekleştirdiği tanıtımda Yaşam Merkezi’nin detayları hakkında bilgi verdi. Erbatan bir soru üzerine proje maliyetinin orada kullanılacak malzemenin kalitesine göre 15 ile 18 milyon lira arası civarında olacağını ve finansmanının da buradaki işyerlerinin ihaleyle kiraya çıkarılmasıyla elde edilecek gelirden karşılanacağını ifade etti. Yıllardan beri lunapark alanı olarak kullanılan belediyeye ait arsa üzerinde inşa edilecek projenin, son şekli verilmesinin ardından ihaleye çıkarılacağı belertildi.

PROJEDE NELER VAR?

 5 bin 700 metrekare alanda kurulacak merkez AVM ve otopark olmak üzere iki etap olarak tasarlandığını söyleyen Belediye Başkanı İshak Sarı; “AVM bölümü sosyal alanlar, açık yürüyüş platformları, enformasyon merkezi, kütüphane, oyun alanı, cep sineması ve toplamda 42 dükkânla beraber 6223 m2 alana sahip bir yapı olacak. Bununla birlikte Otopark bölümünün ise 1 adet 623 m2 genişliğinde dükkân ve 128 araç kapasiteli toplam 7795 m2 inşaat alanına sahip bir yapı olması planlarımız içerisinde yer alıyor” dedi. Sarı projenin sadece yaz aylarında değil kış aylarında da hizmet verecek şekilde planlandığını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2020, 15:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER