Karasu yine geç kaldı! Komşu’nun müteahhitleri dernekleşiyor

Bir süre önce inşaat halindeki bir binanın çökmesiyle gündeme gelen Kocaali’de müteahhitler dernek kurmak için ilk adımı attı.

Karasu yine geç kaldı! Komşu’nun müteahhitleri dernekleşiyor

   Kocaalili Mimar Hasan Ali Kulaç’ın girişimleriyle bir araya gelen inşaat sektörü temsilcileri yaptıkları toplantıda, ilçe ekonomisine önemli katkıları bulunan müteahhit, mühendis, teknik eleman ve ustaların aldıkları sorumlulukların önemine vurgu yapıldı.

HATALARIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

  İnşaat kalitesini sürekli kılmak ve yaşanan ve yaşanması muhtemel sorunların önüne geçmek için bir araya gelen sektör temsilcileri görüş alışverişinde bulundular. Belediye ve meslek odalarının görüşlerinin de dikkate alındığı toplantıda bölgede standartlar doğrultusunda kaliteli yapılaşmanın her kademesinde  iç denetimin sürekli olmasının sektörün saygınlığı ve bölgenin önemini daha da artıracağı yönünde görüş birliği oluştu .

GEÇİCİ YÖNETİM OLUŞTURULDU

   İlçede faaliyet gösteren inşaat firmalarının temsilcileri iç deneti ve belediye başta olmak üzere paydaşlarla sorunların ve çözüm önerilerinin sağlıklı bir içerikte yapılabilmesi için yapılan toplantıda dernekleşmenin faydalı olacağı yönünde görüş birliğine varılarak bu doğrultuda çalışmaları gerçekleştirmek için yapılan önermeler doğrultusunda geçici yönetim oluşturuldu. 

Geçici yönetimi şu isimlerden oluştu: 

Hasan Ali Kulaç

Celal Abatay

Ramazan Aksu

Selim Öztürk

Güven İkiz

Muhammet İnce

Erol Yeşil

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 11:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER