Karasu'yu paylaşamadılar!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, bir süre önce esnaf odası başkanı seçilen Cihan Emre'nin eleştirisine Facebook’tan yorum yazarak cevap verdi. Hukukçu olan başkanın cevap şekli, kullandığı üslup tepkiye neden oldu.

Karasu'yu paylaşamadılar!

Belediye Başkanı İshak Sarı, Ak Parti Karasu İlçe Danışma Meclisi Toplantısında dikkat çeken açıklamalar yaptı.
Kendi döneminde belediye ile vatandaş arasında mesafe olduğuna yönelik eleştiriler alan başkan Sarı, toplantıda bu eleştirilere yanıt niteliğinde açıklamalar yaptı.
Sarı, "Eskiden belediye şöyle kalabalıktı böyle kalabalıktı. Kimler geliyor kimler gidiyordu diye eleştiri yapılıyor. Belediye mi, düğün salonu mu yoksa alışveriş merkezi mi? Belediye dediğin yerde herkes masasının başında oturacak, gelen insanların işini tamamlayıp jet hızıyla gönderecek. Öyle halk gelsin otursun, gezsin, dolaşsın olmaz. Bu eleştiriyi yapanları memnun edemezsiniz. Bunları memnun etmeye halimiz yok. Ben bunlarla uğraşmaktan, haftada üç dört toplantı yapmaktan, Ankara’ya gidip gelmekten sahaya çıkıp esnafla ilgilenemiyorum. Cenazeye, okumaya gidiyor, bizimle oturup bir çay içmiyor diye anlayış olabilir mi? Bunun ölçüsünü kamuoyunun takdirine bırakıyorum" dedi.

"MAKAMA GELEN ESNAFA KAPINIZI AÇIN"

Karasu'da yıllardır esnaflığın yanı sıra bağımsız gazetecilik yapan Cihan Emre, 6 Martta gerçekleşen genel kurulda Karasu Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına seçilmişti.
Oda Başkanı Emre, Belediye Başkanı İshak Sarı'nın bu sözlerini içeren haberi "Başkanım sahaya çıkmasanız da makama gelen esnafa kapınızı açın" notuyla sosyal medyada paylaştı.

BAŞKAN FACE'DEN YAZDI

Belediye Başkanı İshak Sarı da daha önce benzerine rastlanmayan bir şekilde esnaf odası başkanı Cihan Emre'ye Facebook yorumuyla cevap verdi.
İshak Sarı, "Terbiyesizliğin lüzumu yok. Belediyenin kapısı herkese açık ve herkesle muhataplığımız var. Esnaf odası başkanı seçilen adam esnaf odası başkanlığı yapsın. Gazateci gibi davranarak bu kimliğide kullanıp suistimal ederek ve konuşmalarımı çarpıtarak algı peşinde koşmasın. Esnafı caddenin ortasında toplayıp belediyenin sorumluluğundaki projeleri inceleyerek show la milleti belediyeye karşı kışkırtmasın. Esnaf odası seçildin Belediye başkanı değil. İlk günden bütün rolleri bir birine karıştırdın kendine gel" diye yazdı.

Not: Sarı'nın paylaşımındaki dilbilgisi hataları düzeltilmemiştir.
Belediye başkanı seçilmeden önce avukatlık yapan Sarı'nın esnaf odası başkanı Cihan Emre'ye Facebook yorumu üzerinden verdiği cevap ve kullandığı üslup tepkiye neden oldu.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2022, 16:02

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER