Karasu’dan yangın bölgesine yardım eli

Karasuluların, ülkeyi derinden etkileyen orman yangınlarının olduğu bölgeye ulaştırmak için topladıkları yardım kolileri yola çıktı.

Karasu’dan yangın bölgesine yardım eli

    Karasu Atatürk Bulvarı’nda yangın bölgelerine destek için yardım kampanyası düzenlendi. SAKDER (Sakarya Arama Kurtarma ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği) öncülüğünde yapılan kampanyaya ilçedeki duyarlı vatandaşların ve esnafların ilgisi yoğun oldu. Toplanan nakdi yardımların yanı sıra halı, su, kuru gıda, un, yağ, eldiven, kıyafet, bot, hayvan mamaları gibi malzemeler ile birlikte çok sayıda yanık kremi, baret ve kürek yer aldı. Toplanan yardımlar, tır ile Muğla’nın Marmaris ilçesinde AFAD kriz masasına teslim edilecek.

İÇİMİZ YANIYOR
    Yangın bölgesine destekte bulunan vatandaşlar, “Çok üzüntülüyüz, içimiz yanıyor. Bu gibi konularda yardımcı olmamız gerekiyor. Vatandaş olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Orada bir acımız var. O acıyı yürekten hissediyoruz. Gidemesek de buradan elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım. Oradaki vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Acılarını paylaşıyoruz” ifadeleriyle duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.


 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 13:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER