Karasulu gazeteci Başkan Sarı’yı yere göğe sığdıramadı

TV 100 kanalında ekrana gelen Karşı Mahalle programına konuk olan Karasulu gazeteci-yazar Faruk Aksoy, Karasu Belediye’sinin üç yıllık çalışmalarını takdirle karşıladığını söyledi. Aksoy ‘Yemiyorsan yedirmiyorsan yaparsın’ değerlendirmesinde bulundu.

Karasulu gazeteci Başkan Sarı’yı yere göğe sığdıramadı

   Hande Aydemir’in sunduğu Karşı Mahalle programına Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, CHP 22. Dönem Milletvekili Berhan Şimşek, Yeni Şafak Yazarı Gazeteci Faruk Aksoy ve Hukukçu Serdar Öktem katıldı.

‘KENDİSİYLE TANIŞMIYORUZ’

25 Aralık 2021 Cumartesi akşamı ekrana gelen ve Türkiye gündeminin değerlendirildiği programda söz alan Karasu/Paralı Mahallesi doğumlu Faruk Aksoy, Karasu Belediyesi’nin son üç yıllık çalışmalarını anlattı. Önceki belediye başkanının da Ak Partili olduğunu ve 2019 seçimlerinde aday gösterilmediğini hatırlatan Aksoy şöyle konuştu:

 “Bizim ilçemizde daha önceki Ak Parti Belediye Başkanı yeni dönemde aday gösterilmedi. Daha sonra genç bir avukat arkadaşı aday gösterdiler. Bu arkadaş seçimi kazandı. Kimsenin propagandasını yapma derdinde değilim. Kendisiyle tanışmıyoruz. Şöyle bir şey olur mu? 10-15 senedir Hindistan’ın Pencap eyaleti gibi bir pazaryeri bile olmayan ve iç turizmde önemli bir yer olan Karasu’da, özellikle inşaatın rantiyenin ciddi şekilde boy saldığı ve ayyuka çıktığı bir dönemde, yine aynı partiden bir belediye başkanı geliyor, (Onun için kimseye kefil olmam) parti aynı, isim değişiyor.”

‘TANIŞMAK İSTEMİYORUM’

“İki buçuk sene geçiyor. Gidin görür. Çamurlu, izbe, garip enteresan bir ilçe. İki buçuk senede pırıl pırıl, sahil yolları yapılabilir mi? Kendi kendime dedim ki, yemiyorsan yedirmiyorsan yapıyorsun. Bir taraflara bir şeyler aktarmıyorsan yapıyorsun. Gözümün önünde olan şeyi söylüyorum. Hiç tanışmıyorum. Sadece hafta sonları köye (Paralı) gidiyorum.”

Faruk Aksoy’un konuşması sırasında araya giren CHP eski milletvekili Berhan Şimşek “Seni kahve içmeye davet eder başkan” sözlerine Aksoy “Hayır, tanışmak istemiyorum” karşılığını verdi.

Karşı Mahalle programının Karasu ile ilgili bölümünü sosyal medya hesabından, Ekim 2016’da Karasu Eski Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu tarafından görevinden alınan Ak Partili Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Ağun tarafından paylaşılması dikkat çekti.

Tıkla, izle: https://www.youtube.com/watch?v=VaMEN7a9SvY&t=8987s

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2021, 13:07

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER