Karasulular dikkat: Aşırı sıcaklar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava sıcaklıklarının artacağını açıkladı. Meteoroloji'nin açıklamasında hafta sonu sıcaklıkların mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerinde olmasının beklendiği duyuruldu.

Karasulular dikkat: Aşırı sıcaklar geliyor!

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, önümüzdeki bir haftalık süreçte bölge genelinde sıcaklıkların artmaya devam edeceği belirtildi.
Hafta sonuna kadar sıcaklığın batı kesimlerde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde olacağı aktarılan açıklamada, hafta sonu ise 6 ila 10 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. 

ÖNLEM ALINMASI İSTENDİ

Açıklamada yüksek sıcaklıklarla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı tahmin raporları ile meteorolojik uyarıların, vatandaşlar ve yetkililer tarafından dikkatle takip edilerek, gereken önlemlerin alınması istendi.

PROF. DR. ŞEN'DEN UYARI: MECBUR DEĞİLSENİZ DIŞARI ÇIKMAYIN

Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla yeni bir uyarıda bulundu. Prof, Dr, Şen, "Hafta sonu Türkiye sıcak hava dalgası etkisinde olacak. Sıcak hava dalgası da doğal afet sayılıyor. Sağlık açısından önemli problemler oluşabilir. Korunmamız gerek. Şimdiden kendinize bir ağaç gölgesi ayarlayın. Gündüz 11-16 saatleri arasında mecbur değilseniz dışarı çıkmayın" dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2021, 09:25

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER