banner368

Karasu’nun eli koynunda kaldı

Dünkü Kabine Toplantısı’nın ardından yeni bir normalleşme sürecine geçildi. Ancak yılın bu zamanlarında hummalı bir yaz hazırlığına giren özellikle sahil şeridindeki kafe ve restoran işletmecilerinin adeta eli koynunda kaldı. Çünkü haftalık vaka sayısının en çok arttığı ve risk haritasında 'kırmızı' olarak yer alan ilk 10 şehrin biri; Sakarya!

Karasu’nun eli koynunda kaldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü kabine toplantısının ardından koronavirüsüyle mücadele kapsamında alınan kararları duyurdu. Erdoğan’ın yeni kontrollü normalleşme sürecini açıklamasının ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 81 ilin haftalık vaka sayısını gösteren haritayı paylaştı. Düşük, orta ve yüksek riskli bölgelerde kalan çoğu il, normalleşme süreci kapsamında dükkânlarının kapılarını müşterilere açarken, çok yüksek riskli bölgede yer alan Karasu’nun adeta eli koynunda kaldı.

TURİZM İLÇESİ KARASU

Bir turizm ilçesi olan Karasu’da her yılın bu zamanlarında özellikle sahil şeridindeki kafe ve restoran sahipleri hummalı bir yaz sezonu hazırlığı içine girerdi. Salgın tedbirleri sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane vb. esnafı da artık rahahatlamayı bekliyordu. Açıklanan yeni normalleşme kararları ile kafe, lokanta, restoran, tatlıcı, pastane, kıraathane ve çay bahçeleri çok yüksek riskli iller haricinde hizmet verebilecek. Bu durumda düşük, orta ve yüksek riskli bölgelerde kalan çoğu il, normalleşme süreci kapsamında dükkanlarının kapılarını müşterilere açarken, çok yüksek riskli bölgede yer alan Sakarya bu normalleşmeden mahrum kaldı. İşletmeciler normalleşme mesaisine başlamak için gözünü bundan sonra açıklanacak risk haritasına dikdi.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 13:48

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER