Kariyer basamaklarını jet hızıyla tırmandı

Karasu eski kaymakamlarından Murat Duru Çankaya Kaymakamlığı’na atandı. Atamayı sosyal medya hesabından duyuran Murat Duru, Karasu'da en uzun süre görev yapan iki isimden biriydi.

Kariyer basamaklarını jet hızıyla tırmandı

Karasu’da en uzun süre görev yapan isimlerden olan (2008-2012) ve 9 ay önce Tekirdağ Çerkezköy Kaymakamlığı’na getirilen Murat Duru’nun bu kez yeni adresi Türkiye’nin en kalabalık ikinci ilçesi konumundaki Çankaya Kaymakamlığı oldu. Murat Duru sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Çerkezköy halkından helallik istedi.

MOTOR SANATTAN ZİRVEYE

1971 Niğde Ulukışla doğumlu olan Murat Duru Adana Motor Teknik Lisesini bitirdikten sonra Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi’nden 1996’da mezun oldu. Ardından Siyasal Bilgiler Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kentleşme Alanında Yüksek Lisans (master) yaptı. Duru son olarak Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Adalet Bölümünden 27.05.2019 yılında mezun oldu. Duru 3 erkek evlat sahibi olup İngilizce biliyor.

HIZLA YÜKSELDİ

5 Ocak 1999 yılında Adana Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare mesleğine adım atan Murat Duru sırasıyla Nevşehir-Derinkuyu, Isparta-Aksu, Sinop-Saraydüzü, Çankırı-Kurşunlu ilçelerinde vekil kaymakamlık yaptı.

Duru 2002 yılında Kura ile Trabzon-Düzköy Kaymakamlığına asaleten atandı. Daha sonra Tunceli-Pertek, Malatya-Arapkir, Nevşehir-Derinkuyu, Sakarya-Karasu kaymakamlıklarında bulundu. Karasu’da en uzun süre görev yapan iki isimden biri olan Duru Kırklareli-Vize, Ankara- Kahramankazan ilçelerinde çalıştı ve ardından Kayseri’nin en büyük ilçesi Develi’ye atandı. Kaymakam Duru Çerkezköy’deki görevinin 9. ayında sürpriz bir şekilde Çankaya Kaymakamı oldu.

Karasu Haber olarak Murat Duru’ya yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2022, 14:22

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER