Kavaklı; 'Her şeyimiz kanuna uygun'

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın lunaparkın kanun dışı olarak faaliyette bulunduğunu ifade etmesinin ardından İşletme Sahibi Melih Fırat Kavaklı aldıkları çalışma ruhsatını gösterdi ve “Hukuksuz bir iş yaparak para kazanmayı Allah nasip etmesin” dedi.

Kavaklı; 'Her şeyimiz kanuna uygun'

'RUHSATI BELEDİYE VERDİ'

Önceki hafta Karasu Belediyesi ekiplerinin de aralarında bulunduğu araçlarla Lunapark’ın tahliyesine gidilmesinin ardından başlayan gerilim devam ediyor. Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın geçen hafta gazetemizde de yayınlanan röportajında kullandığı ifadelerin kamuoyunu yanıltmaya yönelik olduğunu söyleyen İşletme Sahibi Melih Fırat Kavaklı, “Bizim işletmemizin ruhsatı bizzat Karasu Belediyesi tarafından verilmiş. Eğer işletmemizin yasal olmadığını söylüyorlarsa bunu ispata mecburlar” dedi.

'ALGI YAPMAYA HAKKINIZ YOK'

Başkan İshak Sarı’nın aletlerin eski olduğu ve meydana gelecek kazaların sorumluluğunun ağır olacağı şeklindeki ifadelerine de değinen Kavaklı, “Bizim işletmemize gelen tüm konuklarımız ferdi kaza sigortası kapsamındadır. Ayrıca aletlerimizin bakım ve denetimi iş sağlığı ve güvenliği uzmanları tarafından yapılmakta denetimlerimiz de Sakarya Sanayi ve Ticaret Odası başta olmak üzere ilgili kurumlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Kimse ‘Çamur at izi kalsın’ algısı yapmamalıdır” diye konuştu.

'HUKUKSUZ İŞİMİZ OLMAZ'

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın lunaparkın kanun dışı olarak faaliyette bulunduğunu ifade etmesinin ardından İşletme Sahibi Melih Fırat Kavaklı aldıkları çalışma ruhsatını gösterdi ve “Hukuksuz bir iş yaparak para kazanmayı Allah nasip etmesin” dedi.

'KİMSE KİMSEYİ TEHDİT EDEMEZ'

Baba dostları Kemal ve Hasan Ekşi üzerinden kamuoyunda algı yapıldığını ekleyen Melih Fırat Kavaklı, “Bize yöneltilen ithamlar son derece can sıkıcı. Sanki yaptığımız şeyler hukuk dışıymış gibi bir algı yapılarak bizi kamuoyu nezdinde küçük düşürmeye yelteniliyor. Ayrıca Başkan Bey röportajında tehdit ve hakaret göndermesi yapmış. Kimse devletin kurumu olan Karasu Belediyesi’ni tehdit edemez. Tehdit eden varsa Cumhuriyet Savcılıkları bunun için vardır. Esra rengiz cümleler ile algı yapmak belediye başkanına yakışmıyor” dedi.

'MARKA DEĞERİMİZ VAR'

Lunapark’ın Karasu’nun marka değerlerinden biri olduğunu da sözlerine ekleyen İşletme Sahibi Kavaklı, “Karasu’da sezonun açıldığının ve kapandığının temel göstergesi lunapaktır. İnsanlar lunaparkın açılmasının ardından sezonun başladığını düşünür. Lunapark kapandığında da sezonun bittiği algısı oluyor. Biz zarar etsek de bu hassasiyetimizi yıllarca koruduk. Tüm bunların karşılığında da ayrıcalık değil hakkımızın korunmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

'KAZANILMIŞ HAKKIMIZ NE OLACAK'

30 yılı aşkın bir süreden bu yana kullandıkları alanın parsel numarasının değiştirildiğini ve kendilerinin hak kaybına uğratılması için gayret gösterildiğini de dile getiren Kavaklı, “Bizim yapı kayıt belgelerimizin iptal edildiği söylenmiş. Belgelerimiz halen geçerliliğini koruyor. Zaten yürütmeyi durdurma da bu yüzden verildi. Kimse evrak üzerinde bazı değişiklikler yaparak bizi hak kaybına uğratmaya ve bunun yanında kamuoyunu manipüle etmeye kalkmasın” dedi.

'KANUN İÇİNDE KANUNSUZLUK'

Belediye Başkanı İshak Sarı’nın kendi röportajında kendi ağzından “0 ada 0 parsel” olarak belirttiği kayıt dışı alan üzerinde belediyelerin hiçbir imar tasarrufunun kanunen olamayacağını da sözlerine ekleyen Kavaklı, “Sırf bu gerekçe ile Başkan İshak Sarı buraya imar tadilatı yaparak parsel numarası verdi. Bizim daha önce ‘0 ada 0 parsel’ üzerinden aldığımı belgemiz yeni verilen ada parsel üzerinde gözükmedi. Bize göre kanun içinde kanunsuzluk burada başlıyor. Bu şekilde de bizim imar barışı belgelerimizin iptal edildiğini düşünüyor. Ancak bizim kazanılmış hakkımızı korumak aynı zamanda belediye başkanının da asli görevleri arasında yer almalı” ifadelerini kulandı.

'HUKUKA SAYGILIYIZ'

Yaşamları boyunca her Türk Vatandaşı gibi hukuka saygı çerçevesinde bir hayat sürdüklerini de ifade eden Kavaklı, “Bizim illegal bir işimiz olsaydı, tehdit ve hakaretle ayakta duran bir kurum olsaydık 30 yılda değişik partilerden seçilmiş 6 farklı belediye başkanı ile nasıl geçinebilirdik? Eğer hukuk dışı bir yönümüz var da bu ilgili birimlere aktarılmıyorsa zaten bilenler de suç işliyor demektir. Bundan sonraki süreçte hukukun nasıl işlediğini göreceğiz. Şeriatın kestiği parmak acımaz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2021, 13:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Karasulu
Karasulu - 5 ay Önce

Birisi rumuzlu şahısa hitafen.yazdiklariniz tehdit değilde ne peki.belliki keser de sapta birileri için dönmüş.hazine arazisinde hala hak iddia edenler açısından yani

BİRİSİ
BİRİSİ - 5 ay Önce

HEP BENİM DEDİĞİM DOĞRU, BEN NE DERSEM O OLACAK BÖBÜRLENME PADİŞAHIM SENDEN BÜYÜK ALLAH VAR KESER DÖNER SAP DÖNER BİR GÜN HESAP TERSİNE DÖNER...

SIRADAKİ HABER