banner74

Kaymakam Aziz Mercan’dan gençliğe: ‘Güvencemiz sizlersiniz’

Kaymakam Aziz Mercan’dan gençliğe: ‘Güvencemiz sizlersiniz’

Kaymakam Aziz Mercan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Mesajı Yayınladı;

Mercan mesajında, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işgal altındaki vatan topraklarımızı kurtarmak ve bağımsızlığımızı ilan etmek adına 16 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuruyla İstanbul'dan yola çıkarak, Samsun'a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919'un 101. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutladığımızı ifade etti.

UMUDUMUZ GENÇLER

Kaymakam Mercan mesajını şöyle sürdürdü:

“Büyük bir kahramanlık destanının yazıldığı, zor şartlarda verilen mücadelenin başlangıcı olan 19 Mayıs 1919, ülkemizin yeniden var olmasının en önemli dönüm noktalarından birisidir.

Geleceğimiz, umudumuz Sevgili Gençler, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği, bağımsızlık şuuruyla yetişen sizlere emanettir. Güçlü bir Türkiye idealini yaşatacak olan en büyük güvencemiz sizlersiniz. Bu nedenle, sizlerin çağın gerekleri doğrultusunda nitelikli bir eğitim alarak en iyi şekilde yetişmeniz, devlet ve millet olarak en önemli gayemizdir.”

ÇALIŞKANLIK VE AZİM VURGUSU

Cumhuriyetin sağladığı kazanımların bilincinde olarak, Türkiye’nin uygarlık yolunda duraksamadan ilerleyebilmesinin en büyük güvencesinin gençler olduğuna işaret eden Kaymakam Aziz Mercan mesajında şu konulara dikkat çekti:

“ Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin ve Devrimlerin korunması ve savunulması görevini, birçok sözünde vurguladığı gibi her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur.”

Mercan mesajını; “Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi, rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum” diyerek tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 20:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER