Kaymakam Dr. Helvacı’dan Zafer Bayramı mesajı

19 Mayıs 1919’da Samsun’da meşalesi yakılan Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutlamaktayız...

Kaymakam Dr. Helvacı’dan Zafer Bayramı mesajı

   Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, “30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98.yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Helvacı mesajında şunları kaydetti; “26 Ağustos’ta başlayıp, Dumlupınar’da 30 Ağustos 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığındaki Türk Ordusu’nun zaferiyle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yıldönümünü kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da meşalesi yakılan Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferi olarak 30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutlamaktayız.

ENDER ZAFERLERDEN BİRİSİ

   Milli birlik ve beraberlik ruhuyla vatanını canı pahasına koruyan Aziz Milletimiz, eşine az rastlanır bir destan yazmış, vatan ve bayrak sevgisinin önüne hiçbir gücün geçemeyeceğini bütün dünyaya göstermiş, mazlum milletlere de esin kaynağı olmuştur.

   Tarihin kaydettiği ender zaferlerden birisi olan 30 Ağustos Zaferi, milli birliğini muhafaza eden bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının tarihi bir ispatı olmuştur. Ordusuyla, kadın-erkek, genç-yaşlı tüm fertleriyle topyekûn bir direniş sonrasında ulaşılan bu zafer, özellikle son zamanlarda kardeşliğimize zarar vermeye çalışan şer odaklarına da en büyük derstir.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’Nİ SONSUZA DEK

YAŞATMAK HEPİMİZİN ORTAK AMACI

   Türk Milleti’nin bu zafer ile vatanın bölünmez bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir şekilde ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.

   Ülkemizin birliğine, dirliğine ve bölünmez bütünlüğüne yönelik hain saldırıları yapanlar kurdukları tuzaklara kendileri düşeceklerdir. Atalarımızdan emanet aldığımız bu köklü mirası koruyarak Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza dek yaşatmak hepimizin ortak amacı ve en önemli sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle; 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milleti uğruna canını, kanını ortaya koyan bize bu mukaddes vatanı emanet eden tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 13:19

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER