Kaymakam Helvacı: Aziz Milletimiz geçit vermemiştir

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Helvacı: Aziz Milletimiz geçit vermemiştir

   Kaymakam Helvacı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Binlerce yıllık tarihinde başta Milli Kurtuluş Hareketi olmak üzere sayısız savaşları, felaketleri ve zor dönemleri geride bırakan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü FETÖ’ye bağlı vatan hainlerinin darbe teşebbüsüne şahit olmuştur.

   Bundan 5 yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. FETÖ bağlılarınca gerçekleştirilen 15 Temmuz hain darbe girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın önderliğinde ülkesine, devletine, Cumhuriyetine, demokrasisine, anayasal düzene ve özgürlüğüne bağlılığını, aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz vermeyeceğini tüm dünyaya haykıran asil milletimizin yazdığı kahramanlık destanı ile hüsrana uğramıştır.

DÖNÜM NOKTASI

   Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan bu kalkışmaya karşı, aziz milletimizin her kesimiyle onurlu ve kararlı bir şekilde, vatansever güvenlik güçlerimizle birlikte uçak ve helikopterlerden yağdırılan bomba ve kurşunlara bedenini siper etmiş, tarihe altın harflerle geçen destansı bir mücadele ile bu FETÖ hainlerine geçit vermemiştir.

    Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetlerimizi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne, geçit vermeyen aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutarak, darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşatılacağını tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

ASLA TAVİZ VERİLMEYECEK

   Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; Ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verilen mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyetimiz ve Demokrasimiz devam edecektir. Milletimizin verdiği büyük kahramanlık destanı ise asla unutulmayacak ve daima yaşatılacaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle; vatan uğrunda canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlık ve şifalar temenni ediyorum. Cumhuriyetine demokrasisine, istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkan yüce Türk Milletine şükran ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 10:43

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER