Kaymakam Helvacı, eşsiz zaferi kutladı

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi, 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı

Kaymakam Helvacı, eşsiz zaferi kutladı

   Kaymakam Helvacı yayınladığı kutlama mesajında; “30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü milletçe birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

   Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, 26 Ağustos'ta başlayan ve 30 Ağustos 1922'de tarihe altın harflerle yazılmış eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muhaberesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti hürriyet ve bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

   Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar var olacağını tüm dünyaya kabul ettirmiştir’’ dedi.

‘’CUMHURİYETİN TEMELLERİ BURADA ATILMIŞTIR’’

   Kaymakam Helvacı, ‘’30 Ağustos 1922’de Dumlupınar'da kazanılan bu şanlı zafer, bağımsız ve hür olarak yaşama iradesini ortaya koyan milletimizin en önemli kilometre taşlarından biri olmuş, Cumhuriyetin temelleri de burada atılmıştır. Bugün bizlere düşen aynı şuur ve ruhla, ecdadımızdan bizlere emanet olan vatanımıza, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmak, Ülkemizin gelişmesi için var gücümüzle çalışmaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanı ve milletinin istiklali ve istikbali için canını ortaya koyarak bize bu toprakları vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2021, 09:16

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER