banner469

Kaymakam Helvacı: 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak'

Kaymakam Helvacı, “Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 83. yıldönümünde şükran ve minnetle anıyoruz’’ diyerek bir mesaj yayımladı.

Kaymakam Helvacı: 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin gönlünde daima yaşayacak'

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, 10 Kasım Atatürk’ü Anma mesajı yayımladı. Helvacı mesajında şunları kaydetti:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve de komutandı.  Onun en büyük emeli Türk milletinin medeni ve refah seviyesi yüksek bir millet olarak varlığını sürdürmesi idi. Bugün bizler de Gazi Mustafa Kemal Atatürk' ün gösterdiği istikamet doğrultusunda Cumhuriyetimizin kuruluş ilkelerine, fikir ve ideallerine bağlı kalarak, Cumhuriyetimizin temel değerlerini koruyarak, kazanımlarını arttırarak, ülkemizi hak ettiği çağdaş seviyelere çıkarma gayreti içerisinde, yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz.

SONRAKİ KUŞAKLARA TAŞIMAK İÇİN TÜM GÜCÜMÜZLE ÇALIŞMALIYIZ

‘Özgürlük ve Bağımsızlık Benim Karakterimdir’ diyerek karşısına çıkan tüm güçlükleri aşan ve milletine bağımsızlığını armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize sunduğu değerleri korumak ve bizden sonraki kuşaklara taşımak için tüm gücümüzle çalışmalıyız.

Emanet aldığımız Türkiye Cumhuriyeti’ni, onun işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefi doğrultusunda var gücümüzle çalışma azim ve kararlılığımızı bir kez daha ifade ediyoruz. Kahraman ecdadımız tarafından, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, büyük fedakarlıklar gösterilerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milli iradeyi esas alan, demokratik ve insan haklarına saygılı, bölgesinde ve dünyada söz sahibi, saygın bir ülke olarak emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

BİZLERE EMANET EDİLEN DEĞERLERİN KIYMETİNİN BİLİNDİĞİ ÖNEMLİ BİR GÜN

10 Kasım, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anma günü olduğu kadar bizlere emanet edilen değerlerin kıymetinin bilindiği ve eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan önemli bir gündür.

Kurtuluş savaşımızın önderi Gazi Mustafa Kemal Atatük, milletimizin gönlünde daima yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları, istiklal mücadelemizin aziz şehitleri ve kahraman gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, istiklal ve istikbalimiz için mücadele etmiş kurtuluş savaşının tüm kahramanlarını; ezan, bayrak, din ve vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2021, 15:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER