Kaymakam Helvacı: Hem sevinçte hem hüzünde halkın yanında

Helvacı, ''Hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar'' dedi.

Kaymakam Helvacı: Hem sevinçte hem hüzünde halkın yanında
banner238

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı resmi gazete yayınlanan Başbakanlık Genelgesi ile 19 Ekim gününün ‘Muhtarlar Günü’ olarak belirlendiğini hatırlatan Kaymakam Helvacı mesajını şu şekilde sürdürdü:

DEMOKRASİMİZİN İLK HALKASI

Demokrasimizin ilk halkasını oluşturan muhtarlarımız, seçilmiş oldukları mahallelerindeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler. Hem milleti hem de devleti temsil gibi önemli bir sorumluluğu üstlenen muhtarlar, vatandaşlarımızla kamu arasında köprü vazifesi görerek bizlere de yardımcı olmaktadırlar.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın muhtarlarımıza verdiği değere uygun olarak günümüzde kendisini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık, hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.

YÖNETİMLER ARASINDA KÖPRÜ

Vatandaşlarımızın kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü’nü kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 17:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER