banner469

Kaymakam Helvacı: 'Öğretmenlerimiz yüce bir görev üstlenmiştir'

Kaymakam Helvacı; ‘’İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir’’ dedi.

Kaymakam Helvacı: 'Öğretmenlerimiz yüce bir görev üstlenmiştir'

Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı. Helvacı mesajında şunları kaydetti;
24 Kasım, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün 1928'de Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin yıl dönümü olarak 1981 yılından itibaren büyük bir coşku içinde 'Öğretmenler Günü' olarak kutlanmaktadır.

DÜNYADAKİ EN ONURLU MESLEK

   Cumhuriyetin erdemini öğreten, milletçe topyekûn çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerinin; vatan sevgisi, fikir hürriyeti ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için yüce bir görev üstlenmiştir. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın bir meslektir. İdealini ve heyecanını daima taze tutan kendini her zaman yenileyen siz değerli öğretmenlerimizin sayesinde Ülkemiz, her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.

   Bu duygu ve düşüncelerle; Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, aramızdan ayrılan ve görevi başındayken şehit olan bütün öğretmenlerimizi ve eğitimcilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.''

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 10:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER