Kaza mı ihmal mi? Bir yıldır aydınlanamadı

6 Mayıs 2019’da Ankara Kızılay’da kaldırımda yürürken başına ağaç dalı düşmesi sonucu ağır yaralanan ve 37 günlük yaşam mücadelesine yenik düşen Emekli Polis Memuru Agâh Nedim Fidan ölümünün birinci yıldönümünde meslektaşları tarafından anıldı.

Kaza mı ihmal mi?  Bir yıldır aydınlanamadı
banner238

Agâh Nedim Fidan’ın Karasu Aziziye Mahallesi’nden çocukluk arkadaşı Polis Başmüfettişi Remzi Koçöz, Fidan’ın ölüm yıldönümü olan 12 Haziran’da, 67 Mezunları isimli WhatsApp ortak grubuna yazdığı yazıda, Kızılay’da meydana gelen kazayla ilgili olarak bu güne kadar bir savcılık iddianamesinin hazırlanmamasına dikkat çekti.

‘VİCDANLARDA YER BULACAK’

   Karasu Aziziye Mahallesi doğumlu Polis Başmüfettişi Remzi Koçöz’ün paylaşımı şöyle:

   Değerli Dostlar;

   Çocukluk/mahalle arkadaşım Emekli PM Agah Nedim FİDAN (Üzeyir), 6 Mayıs 2019 günü Başkent Ankara/Kızılay/Bulvar’da güpegündüz rüzgarsız/yağışsız sakin bir havada kaldırımda yürürken başına ağaç dalı düşmesi sonucu 3 beyin ameliyatı geçirip Numune Hastanesinde 4 hafta kadar yoğun bakımda/komada iken ve hayati tehlikesi olmasına rağmen rant uğruna yeni açılan Şehir Hastanesine nakledilir ve yaklaşık 1 hafta sonra da 37 günlük yaşam mücadelesinde yenik düşer.

   Kazamı/ihmal mi? Olayın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen savcılık iddianamesi henüz hazır değil.  Hukuk/Adalet, ülkemizde ağır işlemekle beraber O’nu bize getirmese de vicdanlarda yer bulacaktır.

O’nu aramızdan ayrılışının 1.yılında rahmet ve saygıyla anarken, Sakarya/Karasu/Aziziye’den Ankara’ya uzanan yaşam öyküsünü bir sunu ile yad etmek istedim.

   Remzi Koçöz paylaşımına kendi hazırladığı merhum Fidan’ın yaşamöyküsünü içeren bir slayt görüntüsü de ekledi.

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER