banner469

‘Kes diyorsam keseceksin’den, söz vermek zorunda değilim’e

Belediye Meclisi’nin Kasım ayı olağan toplantısına Başkan Sarı ile CHP’li üye İngenç’in tartışması damga vurdu. Başkan Sarı, gündem dışı söz alarak yaptığı eleştirilere itiraz eden İngenç’e ‘Size söz vermek zorunda değilim’ diyerek çıkıştı. Başkan Sarı’nın bu tavrı 2016 Ocak ayı meclis toplantısında dönemin Belediye Başkanı İspiroğlu’nun kendisini eleştiren AKP’li üye Adem Filizfidanoğlu’na ‘Ben kes diyorsam keseceksin’ uyarısını akıllara getirdi.

‘Kes diyorsam keseceksin’den, söz vermek zorunda değilim’e

Karasu Belediye Meclisi aylık olağan toplantısını 2 Kasım Salı günü yaptı. Belediye Başkanı İshak Sarı’nın yönetiminde gerçekleşen toplantıda gündem dışı söz alan CHP’li üye Mustafa İngenç, Küçük Karasu Mahallesi’nde bulunan cami arsasındaki imam lojmanı ve Kuran kursu binasının belediyenin borçları karşılığında devri konusundaki görüşlerini bir kez daha açıkladı. Daha önceki belediye yönetimi tarafından köy konağı ve arsası satışının usulsüz olduğuna dair hukuki takiplerinin mahalle lehine sonuç verdiğini ifade eden İngenç,”O satışla belediyenin maddi zarara uğradığı iddiaları İçişleri Bakanlığı tarafından kabul edilerek sorumluları hakkında soruşturma izni verildi. Benzer bir sonuç meclis kararı ile borç karşılığı iki kuruma devredilmesi kararı alınan taşınmazlar için de ortaya çıkabilir” uyarısında bulundu.

İLKOKUL ÇOCUĞU BENZETMESİ

Mustafa İngenç’e yanıt veren Başkan İshak Sarı “Sayın İngenç konuya takmış durumda. Daha önce ilkokul çocuğuna anlatır gibi anlattım” şeklindeki konuşması üzerine ortam gerildi. Mustafa İngenç Başkan Sarı’nın sözünü keserek “İlkokul çocuğu olmadığımı bilmeniz gerekir” itirazında bulundu. Başkan Sarı ise bu itiraza sert bir ses tonuyla “Müdahale etme, ben konuşuyorum. Siz konuştunuz, söz verdim size. Vermek zorunda da değilim” yanıtını verdi. Başkan Sarı CHP’li Mustafa İngenç’in “Siz konuşturmazsanız dışarıda basına konuşurum” şeklindeki tepkisine de “Zaten hep basına konuşursunuz” yanıtını verdi.

‘KES DİYORSAM KESECEKSİN!’

Belediye Başkanı İshak Sarı’nın CHP’li üye Mustafa İngenç’e yönelik çıkışı, 2016 yılı Ocak ayı meclis toplantısında dönemin AKP’li Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ile yine AKP’li meclis üyesi Adem Filizfidanoğlu arasında yaşanan tartışmayı hatırlattı. Başkan İspiroğlu’nun, Karasu Belediyesi’ni büyük bir borç yükü altına sokan krediyi eleştiren Adem Filizfidanoğlu’nu engellemek için sarf ettiği “Kes kesini, ben kes diyorsam keseceksin” sözü yerel ve ulusal basına haber olmuştu.

‘ZATEN KABUL EDİLMİYOR’

Vergi ve SGK’ya olan birikmiş borçları sildirmek için çıkarılan bir yasadan yararlanmak istediklerini hatırlatan Belediye Başkanı İshak Sarı, devre konu olan taşınmazların arsa niteliği taşımadığını ve çoğu yol artığı ve Büyükşehir Yasası sonrasında ilçe belediyelerine yanlışlıkla devredilmiş ve Hazine’ye ait yerler olduğunu öne sürdü. Başkan Sarı, “Takas görüşmesi yaptığımız kurumlar bunca tartışmadan sonra zaten bunları kabul etmiyor. Çoğunun üzerinde haciz var” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 12:07

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER