banner181

Keşfedilmemiş Kurudere

İlçemizin en fazla nüfusa sahip mahallelerinden Kurudere aynı zamanda doğal güzellikleriyle de iddialı. Bu güne kadar Kurudere’nin yeterince tanıtılamadığını belirten muhtar Hasan Emanet, bir dönem yapacağı muhtarlık süresince bu konuda Kurudere’yi en iyi seviyeye çıkarmak için çalışacağını söyledi.

Keşfedilmemiş Kurudere
banner183

Kurudere Mahallesi Muhtarı Hasan Emanet, mahallesini tanıtmak için kolları sıvadı. 11 Haziran Perşembe günü hem tanışmak hem de mahallesinde son zamanlarda yapılan hizmetleri aktarmak amacıyla yerel basın mensuplarını davet etti. Emanet, mahallesinin doğa ile iç içe turistik değerlerinden, Hasan Alemdar’a ait balık restoranında basınla buluştu, 15 aylık muhtarlık dönemini değerlendirdi.

Büyükşehir Kurudere’de

Büyükşehir Belediyesi tarafından mahallesinde yaklaşık üç bin metre V kanalı yapıldığını belirten muhtar Emanet, emeği geçen herkese teşekkür etti. Sadece bir dönem muhtarlık yapacağını belirten Emanet, ‘’Önümüzdeki yerel seçimlere daha üç buçuk yıl var. Görevde kaldığım sürece mahalleme en iyi şekilde hizmet vermek için çalışacağım. Ayrıca mahallemiz ilçemizin nüfus olarak en büyük dış mahallelerindendir. Bundan yedi yıl önce belde belediyesiydi. Bu güne kadar mahallemde hizmet veren muhtar ya da eski belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum ancak Kurudere’mizi iyi tanıtamadığımızı düşünüyorum. Bizim keşfedilmemiş 50 metre yüksekliğinde bir şelalemiz var. Yeterince tanıtılırsa oldukça fazla turist ziyaret edecektir. Şu anda bir araya geldiğimiz restorana yazın yedi gün misafirler gelir. Doğa ile iç içe balığını yer, keyifle sohbet eder. Sizlerin katkısıyla mahallemizin hak ettiği tanıtımı ve hizmeti bu dönem içinde alacağında inanıyorum’’ diye konuştu. Muhtar Emanet, bir dahaki buluşmayı uygun araç sağlayarak şelalede yapmak istediğini de belirtti.

Hasan EMANET

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2020, 14:41

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER