“Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek''

Büyük Atatürk’ün Kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını söylediği Cumhuriyet, sonsuza dek var olacaktır...

“Kıymetli evlatlarının elinde daima yükselecek''

Cumhuriyet Halk Partisi Karasu İlçe Başkanı Av. Aykut Süt, Cumhuriyetimizin 97'nci kuruluş yldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Aykut Süt mesajında şunları kaydetti:

   29 Ekim bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal bir hukuk devleti şekliyle cumhuriyeti kurduğumuz gündür.

   Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının bize bıraktığı en değerli miras laik ve demokratik Cumhuriyetimizdir. Atatürk’ün “Kimsesizlerin kimsesi” şeklinde tanımladığı cumhuriyet sadece bir yönetim şekli değil; laikliğin, çağdaşlığın, demokrasinin ve özgür düşüncenin teminatıdır.

   Ulusumuz, Cumhuriyetle birlikte ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Devlet yönetimini sınıfların, kişilerin, ailelerin, cemaatlerin veya bir zümrenin eline bırakmayan bu yönetim bizim en değerli devrimimizdir.

   Cumhuriyetin hakkı, hukuku ve adaleti temel alan kurucu ruhu, değerleri ve kazanımları ne kadar saldırıya uğrarsa uğrasın, bu topraklardaki en büyük devrim olan ve Büyük Atatürk’ün kıymetli evlatlarının elinde daima yükseleceğini ve ebediyen yaşayacağını söylediği Cumhuriyet, sonsuza dek var olacaktır.

   Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetin 97. kuruluş yıldönümünü kutluyor, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 18:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER