Kızılay'dan Filistin'e yardım eli

İsrail’in Filistinlilere yönelik başlattığı saldırılar sonucu ortaya çıkan acil tıbbi destek ihtiyacına Kızılay cevap verdi. Sağlık, gıda, barınma, tadilat gibi yardımlarına devam eden Kızılay,  “Filistin yaralı, uzat elini” sloganı ile bir yardım kampanyası başlattı.

Kızılay'dan Filistin'e yardım eli

   Türk Kızılay Genel Merkezinin yaptığı yardımları ve başlattığı kampanyayı duyuran Karasu Kızılay Şubesi Başkanı Adem Ekşi de bugün bir toplantı yaparak; ''Türk Kızılay’ı Karasu Şubesi olarak bizlerin de yapması gereken yardım elimizi uzatmaktır. Filistinli kardeşlerimize destek olun, Kudüs ve Gazze'nin yaralarını birlikte saralım’’ dedi. Başkan Ekşi; ‘’Filistinli kardeşlerimiz şu anda çok zor durumda. Kutsal günlerde bile insanlığa saygısı olmayan, insanları katletmekten geri durmayan İsrail’i kınıyorum. Bizler elleri kolları bağlı bir toplum değiliz. Elimizden geleni yapmamız lazım. Genel siyaseti büyüklerimiz düşünecektir. Onlatın atacağı adımın da her zaman yanındayız’’ diye konuştu.

‘AMACIMIZ DUYURMAK’

‘’Kızılay olarak yardım elimizi uzatırken kampanyamızı bir hafta öncesinden başlatmıştık’’ diyen Ekşi, Karasu Kızılay Şubesinde dzenlediği toplantıda şunları söyledi: ‘’Hesaplarımızda büyük paralar toplandı. İlk etapta 35 milyon lira gibi bir rakamla Filistin’e yardım elimizi uzattık. Bu toplantıyı yapmaktaki amacımız Karasulu vatandaşlarımıza ulaşmak. Kampanyamız hala devam ediyor. Sizlerin yardımına Filistin’deki kardeşlerimizin ihtiyacı var. Yardımlarınızı bankalar aracılığı ile de yapabilirsiniz, Karasu Kızılay Şubesine uğrayarak makbuz karşılığı ayni ve nakdi olarak da yapabilirsiniz. 

2868’e FİLİSTİN yazıp göndererek 10 TL ile destek olunabiliyor. Ayrıca www. kizilay.org.tr adresinden, 168 ücretsiz danışma ve bağış hattından, bankalardaki Kızılay bağış hesapları ile internet bankacılığından da yardım yapılabiliyor.

Yapılan yardımlar, ambulans, tıbbi malzeme, hastane hakıt desteği, gıda, hijyen yardımı, sıcak yemek, tadilat, kıyafet, ev eşyası, kira desteği, bina, altyapı, su-sanitasyon sistemleri yapım, onarımı gibi alanlarda kullanılıyor.’’

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2021, 12:31

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER