banner469

Kızılay Karasu'dan seminer, öğrencilerden soru yağmuru

Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında öğrencilere, Kızılay Karasu İlçe Başkanlığı tarafından ‘Kızılay’ konulu seminer düzenlendi. SGM’deki semineri yaklaşık 200 öğrenci izledi...

Kızılay Karasu'dan seminer, öğrencilerden soru yağmuru

29 Ekim 4 Kasım Kızılay Haftası nedeniyle öğrencilere Sosyal Gelişim Merkezi’nde seminer verildi. İlgiyle izlenen seminere, Genç Kızılay Sakarya İl Başkanı Ceren Yağız, Sakarya Üniversitesi Genç Kızılay Şube Başkanı Yakup İşgüzar, İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürü Cansu Çanka, Türk Kızılay Karasu Koordinatörü Adem Ekşi, yönetim kurulu üyesi Murat Çelik ile gönüllüler Zehra Türkoğlu Kuba ve Aysun Kayır katıldı.

GENÇLERİ GÖNÜLLÜ OLMAYA DAVET ETTİ

Yaklaşık 200 öğrenci tarafından izlenen seminerde, Kızılay ile ilgili tanıtımlar yapılırken, sine vizyon sunumunu Genç Kızılay Sakarya Şube Başkanı Ceren Yağız gerçekleştirdi. Gençleri gönüllü olmaya davet eden Yağız, öğrencilere Türk Kızılay’ın temel ilkeleri, statüsü, çalışmaları, eğitim ve gençlik hizmetleri, sosyal hizmetler ve nasıl Kızılay gönüllüsü olabilecekleri konularında bilgi verdi. Çanka, ilkyardımın önemine vurgu yaparak kısa bir ilk yardım eğitimi verdi.

ÖĞRENCİLER SORU YAĞMURUNA TUTTU

İlk Yardım Eğitim Merkezi Müdürü Cansu Çanka’nın maketler kullanarak ve uygulamalı verdiği ilk yardım eğitimi öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Günlük hayatta sık karşılaşılan kaza ve yaralanmalar ile ilgili ilk yardım eğitiminin ardından öğrenciler Canka’yı soru yağmuruna tuttu.

‘PANDEMİ NEDENİYLE ÇALIŞMALAR AKSADI’

Bu görevi keyifle yaptığını ifade eden Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi, ‘’İnsanların yardımına koşmak, onların acılarını dindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak, o duyguyu, o hazzı yaşamak çok farklı. Bunları inşallah gelecekte sizler de yaşarsınız’’ diye konuştu. Adem Ekşi, pandemi nedeniyle bu tür çalışmalarının aksadığını belirterek başta Kızılay gönüllülerine ve seminere katılan öğrencilere, öğretmenlerine teşekkür etti.

'ÖĞRENCİLERİN MERAK DUYMALARI BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ'

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü aynı zamanda Kızılay gönüllüsü Zehra Türkoğlu Kuba ise, ''Eğitime katılan öğrencilerimizin programı can kulağı ile dinlemeleri ve program sonunda soru cevap kısmına çoğunluğunun katılarak merak duymaları bizleri çok mutlu etti. Programı hazırlayan ve sunan ekibimize ve organize eden Kızılay Karasu Başkanımız Adem Ekşi'ye çok teşekkür ediyoruz'' dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2021, 09:35

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER