Kızılay ve Milli Eğitim, atalarımızın aziz hatıraları için Bulvar'daydı

Kızılay Karasu Şubesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle, Sakarya’nın kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Ekşi ve Turhan, 100 yıl önce şehrimizi kurtarmak için kan döken atalarımızın aziz hatıraları adına, birlik ve beraberliğimizi kan bağıyla perçinlemek, yaşamak ve yaşatmak için kan bağışı kampanyası gerçekleştirildiklerini söyledi.

Kızılay ve Milli Eğitim, atalarımızın aziz hatıraları için Bulvar'daydı

   Bugün (21 Haziran 2021 Pazartesi) saat 12.00'de Bulvarda konuşlanan Kızılay kan bağışı aracının önünde Karasu Kızılay Başkanı Adem Ekşi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, okul müdürleri ve öğretmenler, Sakarya’nın kurtuluşunun 100. yılı dolayısıyla kan bağışı yapmak için bir araya geldiler.  

‘AMELİYATLAR ÖTELENİYOR’

   Başkan Ekşi, ''Bu haftaki etkinliğimiz Sakarya’nın kurtuluşunun 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de katkılarıyla kan bağış kampanyasıdır. Desteklerinden dolayı Milli Eğitim Müdürlüğümüze, tüm okul müdürü ve öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Çok güzel bir katılım var. Biz Kızılay olarak gurur duyuyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi kan sürekli bir ihtiyaçtır. Onun için bizlere bu günlerde çok fazla görev düşüyor. Halkımıza bu konuyu tekrar hatırlatmaktan imtina etsek bile mecburuz çünkü bir hafta önce söylediğim gibi, acil ameliyatlarımızın dışındaki ameliyatlarımızı ötelemek zorunda kalıyor hastane yöneticilerimiz. Onun için bizler de elimizden geldiği kadar çaba sarf ediyoruz’’ dedi.

‘VEFA BORCU’

   Müdür Turhan ise,  ‘’Bundan tam 100 yıl önce atalarımız şehrimizin kurtuluşunda kanlarıyla canlarıyla çalışmışlardı. Bu toprakları bizlere bırakmak için kan dökmüşlerdi, emek vermişlerdi. Bu gün biz de Sakarya’nın kurtuluşunun 100’ncü yılı etkinlikleri çerçevesinde o gün o emeği veren atalarımıza karşı bir vefa borcu olarak Kızılay’ımızla beraber ortaklaşa bir kan bağışı kampanyası gerçekleştirdik. İl çapında yapılan bu çalışmaya Karasu ilçesi olarak bizler de bir katkı sunalım istedik. Kızılay’ımız hem ülke çapında hem ülke dışında sürekli kan konusunda destek veren tek kuruluşumuz. Kanın da sadece insanlardan elde edilen bir ürün olduğunu bilerek hem çocuklarımıza hem topluma örnek olması nedeniyle eğitimciler olarak bugün kan verme çalışmasına destek veriyoruz. Bu güzel etkinlikten dolayı en başta okul müdürlerime, öğretmenlerime ve bunu organize eden Kızılay başkanımıza teşekkür ederim’’ diye konuştu.

Etkinliğe katılanlara Kızılay tarafından sağlık kiti hediye edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 14:43

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER