Kocaali'yi sel vurdu!

Sakarya'da öğle saatlerinde başlayan kuvvetli yağış komşuda sel felaketine neden oldu. Selin vurduğu Kocaali’de hayat adeta durdu.

Kocaali'yi sel vurdu!

  Sakarya'da öğle saatlerinde etkili olan yağış komşumuz Kocaali'de sel felaketine neden oldu. Hayatın felç olduğu Kocaali’de birçok ev ve tarım arazisini su bastı. Bölgeye gelen Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar son durum hakkında bilgi verdi.

'CAN KAYBI YOK'

Olay yerine gelen Vali Kaldırım; “Evde mahsur kalanlar kurtarılıyor. Desteklerle geldik buraya. Can kaybı yok" diye konuştu.

2019’DAN DAHA KÖTÜ!

‘’2019 yılında yaşadığımız afetten daha şiddetli yağış aldığımızı düşünüyorum’’ diyen Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, ‘’Bir önceki afette sıkıntı yaşadığımız yerde de ciddi bir sıkıntı yaşıyoruz. Sadece Melen’de taşma olmadı. Çok ciddi bir alan hasar gördü. Evleri sular bastı. Su baskınları var. Alandere Mahallesi bugüne kadar görmediğimiz durumu yaşıyor’’ diye konuştu.

Kocaali/Alandere Mahallesinde selden dolayı Rehabilitasyon Merkezinde mahsur kalan 4 öğrenci ve 5 öğretmen ekiplerle birlikte botla tahliye edildi.

Ahırları da su basarken, hayvanları iş makineleri kurtarıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2021, 14:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 4 ay Önce

geçmiş olsun Kocaali ilcesine

SIRADAKİ HABER